חדשות יהדות

האם לטוס לחתונת אחיינית או להישאר להצביע? הרב קנייבסקי בפסק חד משמעי

האם ליסוע לחתונת אחיינית בחו"ל או להישאר בארץ ולממש את זכות ההצבעה? הרב קנייבסקי השיב: להישאר ולהצביע, גם במחיר של הפסד חתונה

| י"ז אדר ב' התשע"ט |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

יהודי ניגש לרב קנייבסקי בשאלה: האם לנסוע לחתונה של אחייניתו בחו"ל שתיערך ביום הבחירות, או להישאר בישראל בכדי להצביע בבחירות, ולקיים את מצוות "ועשית ככל אשר יורוך".

תשובתו של הרב קנייבסקי היתה חד משמעית: "להישאר".

בתוך כך, אמש (מוצ"ש), הוקרא מכתבו של הרב קנייבסקי. בדבריו, התריע הרב על הסכנה המרחפת על עם ישראל לקראת הבחירות הקרובות.

"בימינו 'עיקבתא דמישחא' אשר כל המלכות הפכה למינות רח"ל, המטרה היא אך ורק להשפיל ולרמוס את כל התורה כולה ברצון לגזור שלא ישמרו את השבת ולא ילמדו תורה - לעקור את כל התורה כולה ומכריזים על זה בריש גלי.

"בהתקרב עונת הבחירות, בידינו הדבר בעזרת השם יתברך, להצליח בבחירות ונקווה ונייחל להשם שנזכה לקדש שמו בידנו. אסור לאף אחד להשתמט בהשתדלותו בזה, שהרבה גופי תורה תלויים בזה, והעיקר להרבות בתפילות ותחנונים, שנזכה להצלחה גדולה וקידוש ה", כתב הרב קנייבסקי.

גם הרב גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', נשא דברים. בדבריו ציין הרב כי ההצבעה בבחירות מהווה מצוות קידוש שם שמים. "המציאות היא שיש כעת סכנה גדולה לכל האידישקייט, גם בגשמיות וגם ברוחניות", אמר הרב אדלשטיין. "להצביע בבחירות זה קידוש שם שמיים ממש, וזו הזדמנות חד פעמית לקדש שם שמיים בצורה כזאת".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.1 (238 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים