חדשות יהדות

גל אנטישמיות פוקד את אירופה: השמצות, קללות וגידופים

אחרי חילול בית הקברות בצרפת, תופעת האנטישמיות רק גואה: מתחילת השבוע כבר נחשפנו לחמישה מקרים מחמש מדינות שונות

| כ"א אדר א' התשע"ט |
בית העלמין היהודי בקינצהיים שבצרפת, שחולל בשבוע שעבר (צילום: שאטרסטוק)
אא

צרפת, ספרד, הולנד, פולין ויוון. אלו הן המדינות שהקהילות היהודיות שבהן נחשפו לאחרונה לגילויי אנטישמיות.

אתמול (שני) דווח כי המשטרה בספרד פתחה בחקירת אירוע שבו כתובות אנטישמיות וצלבי קרס נמרחו ורוססו במדריד.

כך גם דווח כי בקהילה היהודית שבצרפת רוססו צלבי קרס לאורך רחוב. אחד מהשכנים, אוליבר פרידמן, התראיין באולפן ynet ואמר: "זו תחושה קשה, אבל החיים שלי הם כאן. אני פוחד על אשתי, על ילדיי ועל עצמי. אני מסתכל אחרת על אנשים, כל יום אני תוהה אם זה יקרה שוב".

חרף האנטישמיות, פרידמן הצהיר כי עלייה לארץ ישראל זאת לא אפשרות שבאה בחשבון מבחינתו כעת: "החיים שלי הם כאן, אני עובד בצרפת, החברים שלי בצרפת, המשפחה שלי בצרפת. זה חלום, אבל החיים שלי פה".

זאת ועוד, ברחבי הבירה הפולנית, ורשה, הוצבו בתחילת השבוע, כרזות ושלטי ענק הנושאים תכנים אנטישמיים. שלטי הענק הללו נתלו על בנייני מגורים כשעליהם נכתב: "הבניינים האלה יוחזרו בקרוב ליהודים, כדי לספק את דרישותיהם". ואם לא די בכך, השלטים המדוברים נתלו בבירת פולין באזור הסמוך למיקומו של גטו ורשה בתקופת השואה.

כך גם באתונה, אתמול רוססו בחצר בית ספר יהודי כתובות נאצה אנטישמיות וגידופים נגד יהודים, שמפאת כבוד המקום לא נציין את תוכנם.

גם בבירת הולנד, אמסטרדם, צוירו צלבי קרס על בניינים בעיר. על פי הדיווחים, החשודים במעשה הם אוהדי כדורגל מהאג שביצעו זאת בעקבות משחקם המשותף של קבוצתם עם קבוצת אייאקס, המקורבת לקהילה היהודית בעיר.

לפני כשלושה חודשים רוססו תכנים אנטישמיים ואנטי-ישראליים, מול ביתו של פעיל בכיר בקהילה היהודית בספרד, אנחל מאס, אשר משמש כיו"ר ארגון יהודי שפועל נגד תנועת ה-BDS במדינה.

כזכור, רבה הראשי של ארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ', הותקף אתמול על ידי אלמונים שפרצו לביתו בבואנוס איירס. התוקפים הכו באכזריות את הרב דוידוביץ', והוא מאושפז בבית החולים במצב קשה.

יו"ר ש"ס אריה דרעי, אמר בעקבות התקרית החמורה: "האנטישמיות מרימה ראש במדינות אירופה, בארה"ב, והלילה הרימה את ראשה האפל בארגנטינה. הקורבן הפעם – הרב הראשי של ארגנטינה, גבריאל דוידוביץ׳ שהוכה בביתו ואושפז במצב קשה. אדרוש הבוקר מממשלת ארגנטינה לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את התוקפים ולהגן על יהודי ארגנטינה".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.8 (12 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים