חדשות בעולם

הישג ישראלי מרגש: האחיות שננטשו לפני 47 שנה - מצאו זו את זו בקוריאה

לפני 47 שנה, בעודן פעוטות, ננטשו שתי אחיות קוריאניות בתחנת רכבת. לאחרונה הן שבו והתאחדו באותו מקום בדיוק, בזכות חברה ישראלית שחרטה על דגלה איתור קרובים באמצעות בדיקה גנטית

| כ' אדר א' התשע"ט |
אא

לפני 47 שנה, בעודן פעוטות, ננטשו שתי אחיות קוריאניות בתחנת רכבת. 

לאחרונה נפגשו השתיים שוב במפגש מרגש במיוחד - הודות לחברת הייטק ישראלית בשם MyHeritage. החברה חרטה על דגלה התמחות בחקר אילן יוחסין (תחום המוכר גם בשם גנאלוגיה) על פי בדיקה גנטית (DNA), ונחשבת למאגר הגדול בעולם שבו למעלה מ-100 מיליון רשומים ו-4.3 איחודים על בסיס התאמה גנטית. 

על פי כתבתה של אביבית מיסניקוב מ'מאקו', האיחוד המרגש בין כריסטין פנאל לקים האלן התרחש כעבור שנים שבהן ניסו לחפש את הוריהן. השתיים ננטשו בתחנת רכבת בהיותן בנות שנתיים ושישה שבועות, ופונו לבתי יתומים שונים. כשגדלו מעט ניסו האחיות לחפש אחר הוריהן, אך המאמצים עלו בתוהו היות והן נמצאו ללא מסמכים. 

ואז הן שמעו על חברת ההייטק הישראלית שמתמחה באיתור קרובי משפחה לפי בדיקות DNA, והחליטו לנסות את מזלן - בתקווה שאם אכן קיימים קרובי משפחה, הן יוכלו להימצא ולהתאחד בקלות. 

לימים התברר שהיה זה צעד מתבקש, שכן תוצאות הבדיקות הראו כי יש התאמה גנטית של 100% ביניהן. את הפגישה המיוחלת ביניהן בחרו השתיים לקיים באותה תחנת רכבת שבה ננטשו לפני 47 שנה,  ולדבריהן היה זה רגע מכונן במיוחד שבו סוף סוף הרגישו הקלה. 

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.5 (42 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים