חדשות בארץ

נחשף: טיל חודר בונקרים

חברת רפאל חשפה לראשונה את ה"ROCKS" - טיל אוויר-קרקע חדשני המשמש לטווחים ארוכים במיוחד ונע במהירות על קולית המיועד לניטרול מטרות מתחת לפני הקרקע

| ט"ו אדר א' התשע"ט |
"רוקס" (צילום: דוברות רפאל)
אא

במהלך תערוכת הנשק היוקרתית "AeroIndia", המתקיימת בימים אלה בבנגלור שבהודו, חשפה חברת רפאל טיל אוויר-קרקע חדשני בעל יכולת טווח ארוכה, שנועד להתמודדות עם מטרות תת-קרקעיות. הטיל, המכונה בשם "רוקס" (ROCKS) ואשר מיועד להתמודדות עם מטרות מתחת לפני השטח, מה שיחשיב אותו כ"חודר בונקרים".

הטיל מצויד בראש קרב קטלני במיוחד ובמערכות GPS המבטיחות ביות מדויק, זאת בנוסף ליכולות המאפשרות לו לחמוק מאתגרים טכנולוגיים ופיזיים. הטיל החכם יוכל להיות כלי עזר רב עוצמתי מול האתגרים שניצבים לפתחו של צה"ל, אשר נאלץ להתמודד בשנים האחרונות אל מול המנהרות שנחפרו על ידי חמאס, וכמו כן בהתמודדות של ישראל מול מאגרי הנשק של איראן בסוריה אשר חלקם שוכנים בבונקרים תת-קרקעיים ממוגנים היטב.

הטיל מחזיק ביכולות פעולה ארוכת-טווח משמעותית מחוץ לאזורי הכיסוי של מערכות ההגנה האוויריות של מדינות האויב הסובבות את ישראל, והוא מסוגל לנוע לעבר המטרה ביכולת על-קולית, עובדה המשפרת את סיכוני הגילוי של מטוס הקרב המשגר ומעלה את הסיכוי להצלחת המבצע.

על פי חשיפת רפאל, הטיל נועד לפגיעה במטרות נייחות או ניידות אף במקום בו מתבצע ניסיון לשבש את מערכות הטיל. "רוקס" משתמש במערכות הניווט בדרכו להשמדת מטרה, אך שלב הביות המונחה על המטרה עצמה נעשה על ידי ראש ביות מיוחד ומערכת עיבוד תמונה מתקדמת.

על פי הערכות שונות, רפאל מתכוונת לשווק את הטיל אף בשוק ההודי, אשר משמשת קניין לתוצרת הנשק של רפאל. חברת רפאל פעילה מזה כשני עשורים וברשותה עשרות חברות בת. החברה פעילה רבות בשווקים הבינלאומיים. לאור מדיניותה של הממשלה ההודית, אשר מתנה עסקאות בהעתקת ייצור, רפאל העבירה ידע חיוני אשר עשוי לאפשר לשותפתה ייצור חלק מהמערכות שלה במדינה.

בתוך כך יצוין כי רפאל ממתינה להכרעת הממשלה ההודית בנוגע לאישורה לעסקת ענק של הצטיידות צבא הודו בטילים נגד טנקים מסוג "ספייק". היקף העסקה עולה על סך מאות מיליוני דולרים, אך לאור מחלוקות פנימיות בהודו יש המבקרים את ייבוא התוצרת הישראלית לצבא הודו וטוענים כי על הצבא לחתור להצטיידות בטילי נ"ט שפותחו בתעשיות הנשק של הודו.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.2 (38 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים