חדשות בארץ

נתניהו בבסיס חיל הים: הטילים שלנו יכולים להגיע רחוק מאוד ומול כל אויב

במהלך ביקורו בבסיס חיל הים, אמר ראש הממשלה כי ישראל פועלת כל הזמן למנוע מאיראן ומגרורותיה להתבסס בגבול הצפון ובאזור בכלל: "אנחנו עושים כל מה שצריך"

| ז' אדר א' התשע"ט |
נתניהו, היום (צילום: חיים צח, לע"מ)
אא

ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו הגיע היום (שלישי) לביקור בבסיס חיל הים בחיפה. במהלך הסיור הוא שמע סקירות על פעילות הזרוע מפי מפקד חיל הים, האלוף אלי שרביט.

״במסגרת הביקורים שאני עושה בצה"ל במילוי תפקידי כשר הביטחון, אני מתרשם מאוד מהכוחנות של חיל הים, בבניין הכוח ובהפעלת הכוח", אמר ראש הממשלה. "חיל הים הוא מרכיב ראשון במעלה של כוח ההגנה וכוח ההרתעה של ישראל מול משימות עליונות שיש לנו בשני התחומים הללו".

"כמובן שאי אפשר להראות הכל, אבל הטילים האלה שאתם רואים מאחורי – הטילים האלה יכולים להגיע רחוק מאוד, מול כל אויב, כולל השלוחות של איראן באזור שלנו".

"אנחנו פועלים כל הזמן, לפי הבנתנו ולפי הצורך שלנו, למנוע מאיראן ומגרורותיה להתבסס בגבולנו הצפוני ובאזורנו בכלל. אנחנו עושים כל מה שצריך", סיכם נתניהו.

דבריו של נתניהו נאמרו על רקע האיום שהשמיע אתמול ידאללה ג'וואני, סגן מפקד משמרות המהפכה האיראניים לעניינים פוליטיים. בעצרת לציון 40 שנה למהפכה האסלאמית אמר הבכיר האיראני: "לארצות הברית אין אומץ לירות אפילו כדור אחד עלינו למרות כל נכסיה ההגנתיים והצבאיים. אך אם הם יתקפו אותנו – אנחנו נהרוס את תל אביב וחיפה עד היסוד".

ראש הממשלה הגיב כבר אמש על דבריו של ג'וואני. "אני לא מתעלם מהאיומים של המשטר האיראני, אבל אני גם לא מתרשם מהם", אמר נתניהו בהודעה שפרסם. "אם המשטר הזה יעשה את הטעות האיומה וינסה להחריב את תל אביב וחיפה, זה לא יצליח להם, אבל זה יהיה יום המהפכה האחרון שהם יחגגו. כדאי שהם יקחו זאת בחשבון".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 2.7 (6 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים