חדשות בארץ

דיכטר: הפתרון היחיד לרצועת עזה – מבצע חומת מגן

יו"ר ועדת החוץ והביטחון וראש השב"כ לשעבר אמר בכנס ירושלים של העיתון "בשבע" כי דרך מדינית לא תועיל מול הרצועה ויש צורך במבצע צבאי גדול שירסק את תשתיות הטרור

| ז' אדר א' התשע"ט |
דיכטר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת וראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, אמר היום (שלישי) כי הדרך היחידה למגר את הטרור היוצא מרצועת עזה היא יציאה למבצע צבאי גדול בדומה למבצע "חומת מגן" שנערך ב- 2002. דיכטר אמר את הדברים בנאום בכנס ירושלים של העיתון "בשבע".

דיכטר, שפתח את המושב שעסק בשאלה "מה עושים עם עזה?", אמר כי ברצועה ישנם כיום 40 אלף מחבלים חמושים: "השאלה היא איך מחזירים את ההרתעה מול רצועת עזה. שתי זרועות של איראן מצוידות בנשק מאוד בעייתי מבחינתנו, בעיקר בגלל אלמנט ההתשה". למרות הקושי, הבהיר דיכטר כי טועה מי שאומר שאין תחתית לטרור: "הוכחנו את זה בעבר בחומת מגן, וזה הוכח בעוד הרבה פעמים. אפשר לייצר ניצחון ואפשר להרתיע את הטרור".

"אני לא רואה שום אפשרות אחרת אלא ביטחונית צבאית – חומת מגן בעזה", הדגיש דיכטר. "היא תסתיים להערכתי ב- 20 אלף מחבלים עצורים, ב- 10 אלפים מחבלים הרוגים וב- 10 אלפים מחבלים שיברחו למצרים. זה לא יהיה זבנג וגמרנו. זה ייקח זמן, שנה שנתיים, אבל אחריהן נוכל לרסק את תשתיות הטרור בעזה, והיא לא תוכל יותר לאיים עלינו במלחמת התשה. זו הדרך היחידה שאני רואה. דרך מדינית לא תביא תועלת".

דיכטר הוסיף כי אחרי 25 שנה צריך להכריז בפה מלא על כשלונם של הסכמי אוסלו, ולכן "מי שמדבר עכשיו על היפרדות – הם שם ואנחנו כאן – טועה. כי אתה לא יכול לקחת סיכון מול יהודה ושומרון אחרי שכבר ראינו מה קרה בעזה. כל ראשי הטרור בעזה לא רואים את הדברים כמו שהם רואים. ראשי הטרור בעזה שנולדו או שהמשפחות שלהם הגיעו מאשקלון וסביבותיה אומרים 'אנחנו כאן וגם שם'. גם בעזה וגם באשקלון".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.8 (6 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים