חדשות בארץ

ליאון סיים את הרכבת הקואליציה: המפלגות החרדיות – בפנים

משה ליאון סיים את הרכבת הקואליציה שלו, שמונה 24 מנדטים. מפלגת התעוררות היא היחידה שנשארה באופוזיציה

| י"ח טבת התשע"ט |
ליאון (צילום: אהרן קרוהן, פלאש 90)
אא

אמש (שלישי) סיים ראש עיריית ירושלים משה ליאון את הרכבת הקואליציה שלו, לאחר שחתם על ההסכם עם סיעת 'אגודת ישראל'. בכך תמנה הקואליציה 24 מנדטים.

על פי ההסכם, יוסי דייטש יחזיק בחברת עדן, מוריה, שפ"ע וחצי סגן. יוחנן ויצמן יחזיק בתיק שימור, ינהל את ועדת שימור ימ"מ ועדה מחוזית. מיכל הלברשטאם יחזיק בתיק תעסוקת חרדים ויעקב הלפרין, שייכנס לתפקידו בחצי השני של הקדנציה, יקבל את תיק הרווחה.

ש"ס תקבל ע"פ ההסכם שלה מול משה ליאון: שני סגנים לראש העיר, ראשות ועדת כספים, ותיקי מורשת מן המזרח, ארנונה, חן חרדי, קידום נוער תורני ועוד.

ע"פ ההסכם שנחתם עם מפלגת 'דגל התורה', היא בתפקידים הבאים: שני סגנים לראש העיר וראשות ועדת תכנון ובניה. בנוסף תקבל הסיעה אחריות ושותפות בשורה של תחומים ו-ועדות, ביניהם: מבני ציבור, תרבות תורנית, בינוי וחינוך, ועדת מכרזים, ועדה מחוזית ועוד.

על פי ההסכם עם מפלגת בני תורה, חיים אפשטיין יכהן כיו"ר ועדת הבריאות העירונית וטיפות חלב.

לפי ההסכם עם סיעת מרצ, הסיעה, לאחר 5 שנות אופוזיציה, תקבל את תיק קידום מעמד האישה, תיק איכות השירות ובחצי השניה של הקדנציה תחזיק את תיק הגמלאים.

יהודה בן יוסף, חבר סיעת ירושלים תצליח, יחזיק בתיק קידום עסקים.

יוסי חביליו, יו"ר סיעת "מצילים את ירושלים", חתם על הסכם קואליציוני, ויחזיק בתפקיד סגן ראש העיר בחצי השני של הקדנציה. חביליו יעמוד בראש רשות החניה ובראש ועדה שתבחן את המנגנון הראוי לשיתוף הציבור בפרויקטים עירוניים.

עד כה נכנסו לקואליציה של ליאון סיעות ש"ס, דגל התורה, הבית היהודי, מאוחדים, אגודת ישראל, מרצ, פלר חסון נחום, יהודה בן יוסף, עו"ד יוסי חביליו ו'בני תורה'. הקואליציה של ליאון מונה 24 מנדטים, כאשר כל המפלגות, מלבד מפלגת התעוררות, נכנסו לקואליציה.

מפלגת התעוררות המונה שבעה מנדטים נשארת, בשלב זה, כאמור, באופוזיציה לאחר שהמגעים בינה למשה ליאון לא צלחו עד הרגע האחרון.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (79 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים