חדשות בארץ

ירי הנ"ט על האוטובוס בעוטף עזה: הערות פיקודיות למח"ט ולמג"ד

צה"ל הציג לרמטכ"ל גדי איזנקוט את התחקיר של ירי טיל הקורנט לעבר אוטובוס החיילים בעוטף עזה בחודש שעבר. מדובר צה"ל נמסר כי "לקחי האירוע הופקו וייושמו"

| ט' טבת התשע"ט |
האוטובוס השרוף (צילום: פלאש 90)
אא

צה"ל התיר היום (שני) לפרסום את תוצאות התחקיר המבצעי של התקרית ב- 12 בנובמבר, בה ירה החמאס טיל נ"ט מדגם "קורנט" לעבר אוטובוס חיילים שחנה בסמוך לאנדרטת "החץ השחור" בעוטף עזה. האירוע החמור הסתיים בפציעתו הקשה של חייל, שבינתיים הספיק להתאושש, אך בחסדי שמיים עשרות החיילים שהיו על האוטובוס ירדו ממנו כמה דקות קודם לירי ולא נפגעו. האוטובוס, שחטף פגיעה ישירה, נשרף כליל.

ירי טיל הנ"ט היה האות לפתיחתו של סבב לחימה בין ישראל לפלסטינים בגבול רצועת עזה. כחלק מההיערכות המבצעית של צה"ל הוצבו חסימות במרחב, ביניהן גם חסימה באמצעות ניידת משטרה צבאית בכניסה לאתר ״חץ שחור״, זאת לאור הערכת המצב וניתוח האיומים.

התחקיר התבצע באוגדת עזה, בזרוע היבשה ובפיקוד הדרום, והוצג לרמטכ"ל. במהלך התחקיר נמצאו פערים מבצעיים בהתנהלות הכוחות בשטח בתחום השליטה, בידוד המרחב ובמשמעת המבצעית. בעקבות הממצאים, הוחלט לרשום הערה פיקודית למפקד החטיבה המרחבית, למפקד הגדוד הגזרתי, וכן לשני מפקדי פלוגות.

מדובר צה"ל נמסר כי "לקחי האירוע הופקו וייושמו. בעקבות התחקיר, אוגדת עזה גיבשה תכנית מעודכנת לבידוד מרחב האוגדה בחירום שתתורגל באופן מלא בשבועות הקרובים".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (83 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים