חדשות בעולם

גניקולוגית יילדה אישה – ומיד לאחר מכן ילדה בעצמה

ד"ר אמנדה האס, רופאה גניקולוגית מקנטקי העובדת במחלקת יולדות, הגיעה באותו היום לבית החולים בו היא עובדת אך הפעם דווקא על תקן יולדת. זמן קצר לפני שהחלה הלידה שלה הבחינה ביולדת המצויה במצוקה. הרופאה נותרה נאמנה לעבודתה ממש עד הרגע האחרון. לפניכן הסיפור המלא

  • כ"ז שבט התשע"ח
אא

מצבים כאלו לא יכולים לקרות לרופא ממין זכר. ד"ר האס, בת 38, הגיעה באותו יום לבית החולים לעבודתה אולם אז חשה שלידתה מתקרבת. היא פשטה את חלוק הרופא ובמקומו נכנסה לתוך חלוק היולדות המפורסם, התאשפזה ועמדה לקבל זירוז. אולם תוך כדי ההתכוננות שמעה את שיחת האחיות. הן שחו אודות אישה המצויה בעיצומה של לידה ויש ליילדה בהקדם כי התינוק במצוקה והדופק שלו נמוך ביותר. בלי שהיות הרופאה ניגשה לאישה ששמה ליאה ג'ונסון וכבעלת ניסיון פיקדה על מהלך הלידה. אומנם הגניקולוג של היולדת עשה את דרכו אל היולדת כי הרופא הכונן משום מה לא היה בשטח. אך ד"ר האס, רופאה מיילדותית אחראית הבינה שאי אפשר לחכות. היא סיפרה לאחר מכן: לבשתי על גבי חלוק בית החולים חלוק נוסף ועטיתי את כיסויי הנעלים של  חדר הניתוח על גבי הכפכפים, כי היה עלי ליילד את התינוק.

הרופא של היולדת היה אמור להגיע תוך עשר דקות והאחיות העדיפו להמתין ואמרו ליולדת לא לדחוף אולם ד"ר האס שמה לב שהדופק יורד וחבל הטבור נכרך סביב צווארו, 'אין לנו זמן' אמרה לאחיות. הלידה התקדמה מהר. תוך שעה מפתיחה של סנטימטר בלבד התקדמה ללידה פעילה. ד"ר האס אפשרה ליולדת לדחוף והתינוקת הבריאה יצאה לאוויר העולם.

בדיוק אז הופיע הרופא הכונן ושחרר את ד"ר האס. לאן? ללידה שלה עצמה.

בראיון שערכה ד"ר האס למגזין SELF היא סיפרה שלאחר שסיימה ליילד את את ג'ונסון הפשילה את החלוק הסטרילי ושבה לחדרה. בדיוק אז לידתה שלה החלה. 'מסתבר שהפעלת המאמץ ביילודה של האישה תרם גם ללידה שלי", היא מסבירה, "טרם נתינת הזירוז חשתי חרדה וכאשר נאלצתי ליילד את האישה זה הסיח את דעתי". שעה לאחר שהסתיימה לידתה של ג'ונסון החלו צירים לד"ר האס. למחרת בבוקר, בתשע וחצי, נולדה בתה אלן ג'ויס.

לסיכום אומרת ד"ר האס שמדובר בחוויה "ממש מעניינת", ולדבריה נוצר חיבור בינה לבין המטופלת שילדה, "אני אוהבת את עבודתי וכנראה זה מורגש".

בפוסט של קבוצה שבה חברות אימהות העובדות כרופאות נכתב ש"אמהות רופאות תמיד יטפלו במשפחתן ובפציינטים ובמשפחותיהן", הן משבחות את ד"ר האס על 'עבודתה המצוינת' ומאחלות לה חופשת לידה נעימה.

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום: לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקת הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il  

תגיות:הריון ולידהגניקולוגית יילדה אישהד"ר אמנדה האסהפלההפלות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה