חיים לאחר המוות

'פעם הייתי מישהו אחר' – ילד בן עשר נזכר בחיים קודמים בהוליווד

רייאן בן העשר זוכר פרטים רבים מחייו של סוכן שחקנים בלתי ידוע * הפסיכולוג שלו חקר את הסיפור ומצא שהוא דובר אמת

אא

רייאן, ילד אמריקאי מאוקלהומה, היה בן ארבע כשהחל לחוות סיוטים שהוריו לא הצליחו לעצור. "הוא כל הזמן דיבר על זה שהלב שלו מתפוצץ, ועל הוליווד – שרחוקה מאד מאוקלהומה," מספרת אמו, סינדי. אחרי שנה קשה כזו, רייאן התיישב יום אחד ליד אימו והודיע לה: "יש לי משהו לומר לך. פעם הייתי מישהו אחר." הוריו של רייאן, עם זאת, משתייכים לכניסה הבפטיסטית שלא מאמינה בגלגולי נשמות. בהתאם, סינדי סירבה להאזין  לראיין ולא סיפרה לבעלה על דבריו של הבן.

ראיין המשיך לדבר על הוליווד בשנות השלושים והארבעים, על כך שהיה נשוי חמש פעמים, על מסעות ארוכים לאירופה ועל כך שהסוכנים שלו לא הפסיקו להחליף שמות משפחה. סקרנותה של אימו סינדי ניצתה לבסוף, והיא החליטה לבדוק אם יש ממש בכל זה. היא התחילה לערוך מחקר על הוליווד בעידן הסטודיו וחלקה כמה מהספרים שהשאילה מהספרייה עם בנה. יום אחד, כשרייאן דיפדף באחד הספרים, הוא הצביע על תמונת יחצנות לסרט 'לילה אחרי לילה' משנת 1932. דמות בלתי מוכרת, עם תפקיד זעיר בסרט, הייתה זו שלכדה את תשומת ליבו ."זה אני", הוא אמר. אימו בדקה את העניין וגילתה שמדובר בשחקן בשם מרטי מרטין, שהיה מאוחר יותר סוכן שחקנים.

ריאן ואימוריאן ואימו

בנקודה הזו הוריו של רייאן החליטו שהוא זקוק לעזרה פסיכולוגית. המשפחה שכרה את שירותיו של ד"ר ג'ים טאקר, פסיכולוג ילדים נודע בארצות הברית שמתמחה בטיפול בילדים הטוענים שהם זוכרים גלגולים קודמים. "יש משהו מיוחד ושונה בריאן", אומר ד"ר טאקר. חוץ מהעובדה שרייאן יכול לתאר בפרוטרוט את החיים הקודמים שלו, הסיפורים שלו תאמו במדויק לחייו של מרטי מרטין, אדם אנונימי לחלוטין לרוב הציבור, כולל משפחתו של רייאן. אפילו ד"ר טאקר לא ידע דבר על מרטין עד שפנה לעזרתו של ארכיבר סרטים, שקישר אותם עם אחת מבנותיו מרטין. כך התגלו לא פחו תמ-55 עובדות מדויקות שרייאן זכר, לדבריו, מחייו הקודמים. עובדות אלו כללו את מספר הילדים של מרטין, שם הרחוב בו גר, מספר האחים שהיו לו – וחמשת הנישואים שהרבה להזכיר.

מה שהדהים יותר מכל את ד"ר טאקר היה שיחה שקיים עם ראיין באחד המפגשים שלהם, שבה ראיין אמר לו שאינו מבין מדוע אלוקים רצה שימות בגיל 61 וייוולד מחדש כתינוק. בתחילה נראה היה שיש סתירה: בדוח המוות הרשמי של מרטין נכתב שהיה בן 59. אבל כשד"ר טאקר חיפש במסמכי  מפקד אוכלוסין ישנים הוא גילה שרייאן, ולא דוח המוות, צדק: מרטין אכן מת בגיל 61.

ככל שראיין גדל, הוא שוכח יותר ויותר מחייו הקודמים כמרטי מרטין. אבל יש מי שדואג שסיפורו לא יישכח במהרה: ד"ר טאקר כותב בהרחבה על רייאן בספר שהוציא לאחרונה 'בחזרה לחיים' , על ילדים בטיפולו שזכרו גילגולים קודמים. 

תגיות:גלגול נשמות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה