חדשות יהדות

שי גולדן על החוששים מהדתה: "יש לי תחושה שאתם טיפה אנטישמים"

איש התקשורת המוערך בטור מצולם ומאלף: "לדעתי, הסיבה האמיתית שאתם נורא נורא מפחדים ממה שאתם מכנים הדתה, היא שאתם שונאים את היהדות. יש לי תחושה שאתם טיפה אנטישמים"

  • י"ז אלול התשע"ז
שי גולדןשי גולדן
אא

שי גוֹלדֶן, איש תקשורת מוערך, לא מהסס להביע את דעותיו, אף אם הן אינן עולות בקנה אחד עם הקו המרכזי האנטי-דתי של התקשורת. "לדעתי, הסיבה האמיתית שאתם נורא נורא מפחדים ממה שאתם מכנים הדתה, היא שאתם שונאים את היהדות. יש לי תחושה שאתם טיפה אנטישמים", אמר גולדן.

בהזדמנות אחרת, השיב גולדן לשאלת המראיין ב'מאקו' האם יש אלוקים. "ללא ספק. אין לי שאלה", השיב גולדן בנחרצות. "מה גורם לי להגיד את זה?", שאל רטורית והשיב בלהט: "העובדה שהוא בוער בעצמותיי. ברור לי שכל דבר נעשה במעורבותו ובידיעתו. זה אולי יישמע מוזר, אבל המחשבה שאין אלוקים נראית לי לא רציונאלית. מי שחושב אפילו מעט על מורכבות היקום הזה, מבין שלכפור בקיומו של כוח טמיר וגדול זה הדבר הלא רציונאלי באמת".

עוד המשיך גולדן ואמר: "אני מקפיד לשוחח עם אלוקים. לא בהכרח בקול רם, אבל במחשבותיי אני מדבר איתו, ולעתים אני משוכנע שהוא מאזין. יש לי סיבות להאמין שהוא מתייחס לדבריי. אתה מתבייש לומר שאתה מקבל סימנים כי יחשבו שאתה משוגע, אבל בנעוריי דיברתי עם אלוקים בקול רם וצלול ואין לי ספק שהוא ער לנוכחותם של כל האנשים ולכל מה שמתרחש בחיים".

גולדן המשיך באותו ראיון וענה על השאלה: "מתי אתה מאבד אמונה?". "אני לא מאבד אמונה בשום שלב", אמר. "אין רגע בו אני אומר שאין אלוקים. פשוט יש קטעים בהם אני כועס, מתוסכל, ממורמר או מאוכזב מאוד, אבל אף פעם לא מפסיק להאמין. נולדנו יהודים ונחיה חיים של יהודים, אני לא חושב שנולדתי יהודי במקרה. אני לא מאמין שהכל מקרי בחיים", הוסיף ואמר. להמשך דבריו של גולדן, לחצו כאן.

בראיון להידברות, אמר כי "החל מגיל שש גדלתי בבית חילוני לגמרי. אבי המאמץ הגדיר את עצמו כאתאיסט. אם מישהו היה נוחת מהחלל הוא לא היה יכול לדעת שהבית שלנו יהודי, כי לא היו בו שום סממני יהדות.

"ובכל זאת, כבר כילד, הרגשתי כל הזמן שיש משמעות לכך שאני יהודי, יש לזה סיבה וזה לא מקרי", הוסיף גולדן ואמר. "היה ברור לי שכמו שיש שמש ויש שמיים - ככה גם יש אלוקים. בכלל לא היה לי ספק בכך. ידעתי את זה ממקום פנימי, היהדות תמיד הייתה בתוכי. עד היום התחושה הזו קיימת אצלי.

"ברור לי לגמרי שהקב"ה משגיח עליי, והכוונה היא 'משגיח' במובן העמוק של המילה. הוא לא רק שומר, אלא גם משגיח על המעשים שלי, מסתכל, בוחן ובודק. ברור לי שאני לא לבד", סיים את דבריו. להמשך דבריו, לחצו כאן..

תגיות:הדתהשי גולדן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה