תורה ומדע - שאל את הרב

מזל אריה

כ"ו אדר א' התשע"ד | 26.02.14 08:11

שאלה

שלום וברכה כבוד הרב. באחת ההרצאות של הרב יצחק פנגר, על מזל אריה נאמר, שזהו מזל גרוע! ושקורים בתקופה של מזל אריה דברים רעים. ואני ממש לא מסכימה עם זה! האם האמירה הזו נכונה? ואם אפשר שאלה נוספת, (לא קשורה ממש אבל לא משנה).. כשמנשקים מזוזה צריך להגיד "שמע ישראל..."? תודה רבה

תשובה

שלום וברכה

האפשרות לחוש אמפתיה והזדהות עם אדם אחר, לגעת בכאבו ולשמוח בחדוותו היא מהתכונות המופלאות ביותר שהטביע הבורא באדם. הודות לסגולה ייחודית זו יש ביכולת האדם להשתתף ואף להשפיע על רגשות זולתו, לעודד את רוחו בעת משבר, להקל מדאגתו או להתחלק בשמחתו.

לעיתים אנו נתקלים באדם המקרין סביבו חום ושמחת חיים.
הילה מסתורית ובלתי מובנת של כוח ואופטימיות ממלאים את חלל המקום בו הוא נמצא והוא נוסך בסובבים אותו הרגשה טובה ונינוחה.

תכונות אלו מתארות היטב את המאפיינים של מזל אריה שהכוכב שלו הוא השמש. כמו השמש המחממת בקרניה את חללו של העולם גם בן מזל אריה נוסך רוגע ונעימות בסביבתו.

אי אפשר להתעלם מהמקום המרכזי שהשמש תופסת בצבא השמים וכמוה גם בן מזל אריה חרד על נוכחותו.

אותם חושים עדינים המאפשרים לו לחוש ולהשפיע על רגשות הזולת גורמים לו להיות רגיש לתחושות שמפגינים כלפיו. חשוב לו לא להעלם בקהל. הוא אף יוצר סביבו אווירה תיאטרלית במקצת כדי להדגיש את מעמדו.

תכונות חיוביות רבות יש לאריה – הוא מטבעו יצירתי, אוהב חיים, שומר על טוהר מידותיו וליבו, על הספונטאניות ועל יכולת פליאה כמו של ילד. אך אליה וקוץ בה.

רגישות זו למעמדו וחושיו העדינים של האריה המסייעים לו לזהות על נקלה את רגשות הסובבים אותו, כל אלו הופכים אותו לבעל אישיות פגיעה ורגישה במיוחד העלולה להישבר עקב מה שנתפס בעיניו כיחס לא הוגן.

הדרך להתמודד עם הקושי הזה הוא להבין כי הערך שלנו איננו תלוי בדעתו החיובית של איש. הגענו לעולם מפני שהבורא הגיע למסקנה שאין העולם יכול להתקיים בלעדינו.

הערך שלנו נובע מעצם היותנו בעלי נשמה אלוקית וקשר אישי ומיוחד במינו עם האלוקים. אף אחד לא יכול לקחת מאיתנו את הקשר הזה.

תקופת מזל אריה מאפשרת לנו להתחבר טוב יותר לסובבים אותנו, לחוש בזרמי הרגש הסמויים המפכים בתוככי האוקיינוס האנושי הסוער סביבנו. לפתוח את הלב ולהקדיש מחשבה לאנשים הקרובים לנו ביותר, שכן, אם לא עכשיו, אימתי?

בבוקר בנשיקת המזוזה ביציאה הראשונה לרחוב, כתבו בספרים שראוי להגיד פרשת שמע ישראל.

בהצלחה - מנשה ישראל

דרגו את השאלה:

ממוצע 4.4 (102 מדרגים)

כותרות מומלצות

הנקראים ביותר