הלכות ומנהגים

האם מותר לאכול פופקורן בלי הכשר בשנת השמיטה?

כ"ב חשון התשפ"ב | 28.10.21 00:00

שאלה

לפי מה שאני יודעת מהרבנים שאני נמצאת בקבוצת וואצאפ שלהם, מותר לאכול פופקורן בבתי קולנוע בימי השבוע למרות שאין תעודת כשרות בקולנוע, אבל האם גם השנה יהיה מותר? כי התירס שממנו מופק הפופקורן אולי הוא בלי היתר מכירה וכל מה שקשור לשנת שמיטה?

תשובה

שלום רב,

גם בשאר שנים יכולים להיות כמה חששות כשרות בפופקורן, כמו: כשרות השמן, תרומות ומעשרות, תולעים ועוד, ולכן אין לאכול ממנו ללא כשרות מוסמכת.

ולגבי עצם ההליכה לקולנוע - ראי https://www.hidabroot.org/question/89806

בברכה,

הלל מאירס

כותרות מומלצות

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה