מה התכונות של מזל טלה

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

מזל טלה מהו איפיונים תכונות

תשובה

המליך אות ה` בשיחה וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהם טלה בעולם וניסן בשנה וכבד בנפש זכר ונקבה (ספר היצירה) האדם מוטל כל ימיו במלחמה תמידית מול ההרגלים השלילים, המידות הרעות והלחץ החברתי. הוא נאבק להביע את עצמו ולבטא את מיוחדותו חרף הלחץ הסביבתי להרכין ראש, ליישר קו ולהמשיך לצעוד בשביל הכבוש.

צריך אדם בעל סגולות נפש נדירות כדי לקרוא תיגר על המוסכמות ולהתוות דרך חדשה. לא בכדי כוכב הלכת השולט במזל טלה הוא מאדים (מַרס). מאז ומקדם שימש כוכב לכת זה בעל הצבע הסמוק כסמל למלחמה. ואכן מזל זה מתאפיין באינטנסיביות רבה ובאנרגיה רבת עוצמה. בני מזל זה מצויים ב"מלחמה"- הם נאבקים בשגרת החיים האישית שלהם בפרט ונגד מגבלות ומעצורים בכלל.

יש להם צורך עז להתגלם, להוציא את הכוחות הנטועים בהם מהכוח אל הפועל ולהטביע במציאות את צורתם האינדיווידואלית והייחודית. גלומות בטלה חיונית מופלאה, מחשבה ורגש הפורצים ללא מעצורים. מלבד זאת קיים בהם צורך עז להשתחרר מכל הסוגר על נפש האדם. הם נתונים במאבק בלתי פוסק נגד השגרה השוחקת. יש בהם רצון ותעוזה לנוע קדימה, לחפש יוזמות חדשות, לבצע מטלות במרץ בחריצות וביוזמה. את האנרגיות הללו ניתן להפנות החוצה, לצורך ניהול מלחמות עם עולם ומלואו בהתאם למשמעות השכיחה של המילה "מלחמה" או כלפי פנים, לצורך ההתגברות על היצר והתעלות על האגו.

בני טלה מצוידים במנוע רב עוצמה בו יוכלו לנוע קדימה גם בשטח הררי שאינו עביר למנועים רגילים. לאן ינועו תלוי בהם. כמו כל כלי רב עוצמה גם תכונה זו עשויה לשרת אותם באותה מידה לטוב או חלילה לרע. בתקופת טלה יכול האדם למצוא בעצמו תעצומות נפש לעשות את הבלתי אפשרי, לפרוץ משוכות ולגבור על אתגרים מורכבים בחיי הפרט והכלל.

המאמץ משתלם- אם ינצח במלחמה יזכה האדם בתואר הנכסף ויכונה "גיבור", שהרי "איזהו גיבור הכובש את יצרו". בתחום הכספי הצורך העז בעצמאות ובביטוי עצמי גורמים לטלה להשקיע מאמץ רב בהשגת עצמאות כלכלית. התלות באחרים מציקה לו מאוד ולצורך השגת עצמאות זו הוא אף יהיה מוכן לעיתים לחפש יותר ממקור פרנסה אחד.

על הטלה להישמר במיוחד ביוזמותיו העסקיות שכן טבעו הסוער עלול לגרום לו להיכנס להשקעות רבות סיכון ובלבד שיראה תוצאות מהירות. נטייה זו עלולה לגבור על שיקול דעתו לגרום לו להסתבכות פיננסית מיותרת. טלה במשפחה להילחם ולא להיכנע לכישלונות, המכשולים לא נועדו בשביל שנכשל אלא כדי שנעבור אותם, זו היא תחושת ליבו של הטלה. כהורה - הוא דוחף את ילדיו לאסרטיביות ואומץ לב, ומחנכם לעצמאות.

הוא נוטה להאמין כי החיים הם המורה הטוב ביותר, על כן יחנכם לשאת בתוצאות מעשיהם, ואין הוא חפץ שילדיו יפגינו חולשה. בהיותו דינאמי ומלא חיוניות, מסירותו לקריירה תבוא לא אחת על חשבון הבית והמשפחה. הוא יעדיף לחיות חיים מלאי פעילויות ועיסוקים, ועל ילדיו ומשפחתו יהיה להשתלב באורח חיים זה. חשוב מאוד לבני מזל זה לשתף את בני הבית באתגרים המתרחשים מחוץ לבית אשר מהנים ומרגשים אותו, וכך מהקל עליהם לאפשר לו לשהות שהיות ממושכות מחוץ לביתו. הוא ניחן בלב גדוש אהבה וחום, הוא יחבק את משפחתו בחום ויעניק לילדיו מנה גדושה של חום ואהבה. הספונטאניות והכנות בהם התברך, יסייעו לו לגדל את ילדיו באווירה פתוחה ומשוחררת מעכבות, הוא יהיה הורה אשר ינחיל לילדיו את "מסורת החיבוק".

תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה