הלכות ומנהגים - שאל את הרב

איך יהיה אפשר לא לשנוא שמאלנים

י"ג ניסן התשע"ח | 29.03.18 00:00

שאלה

איך יהיה אפשר לא לשנוא אם רובם עוכרי ישראל ורוב המפלגות שלהם שונאות את היהדות ורוצים לתת שטחים לאויבים? אני רוצה ממש לא לשנוא אנשים כולל כל האנשים אבל הבעיה זה רוב השמאלנים שיוצרים בעיות גדולות ואני יודע שיש מעט שמאלנים שלא נותנים שטחים לפלסטינים אבל הרוב הבולט כן..

תשובה

שלום וברכה,

צריך להבין את השורש לכך. 

כידוע בכל ארצות אירופה קיימת שנאה רבה מאוד כלפי ישראל, והתירוץ המודרני לאנטישמיות הוא בכך שהיהודים הם "ציונים", ושהציונות מבוססת על גזל, הטענה שכבשנו את הארץ בכוח מידי הפלסטינים המסכנים, שכלאנו אותם וכעת צריך להשיב להם את אדמותיהם.

השמאלנים בישראל רואים את השנאה הגדולה הזו של הגויים בעולם, וחושבים להתחבב עליהם באמצעות אהדת הפלסטינים ומסירת שטחים כבקשתם, מתוך מחשבה מוטעית שאם רק נמלא את כל מבוקשם - לא תהיה עוד אנטישמיות כלפי ישראל בעולם. 

לדעתי זהו שורש האידאולוגיה של השמאל - הרצון להידמות לגויים ולמלא את כל מבוקשם כדי להתחבב עליהם. זו טעות נושנה מאוד של יהודים לאורך ההיסטוריה, שחשבו שאם ידמו לגויים וימלאו את רצונם - אז יזכו לאהדתם. גם הרצל חשב כך והתכוון לנצר את כל היהודים כדי להתחבב על הנוצרים עד משפט דרייפוס, אז ראה במו עיניו שגם יהודי מתבולל-נוצרי זוכה לאנטישמיות בעולם המודרני.

ראה עוד במאמרי על הפלסטינים, והסיבה האמתית לאנטישמיות בעולם:

https://www.hidabroot.org/article/222694

https://www.hidabroot.org/article/222962

בברכה,

דניאל בלס

דרגו את השאלה:

ממוצע 5 (90 מדרגים)

כותרות מומלצות

הנקראים ביותר