אמונה - שאל את הרב

מהי השפה הקדומה בעולם?

כ"ו אייר התשע"ז | 22.05.17 00:00

שאלה

שלום וברכה. התורה אומרת שהשפה הראשונה שדיברו בעולם היא עברית עד דור הפלגה ויש כאלו הטוענים כי השפה הקדומה בעולם היא השומרית האם הדבר נכון? תודה רבה על כל התשובות הדבר נורא עוזר לי בהתחזקות.

 

תשובה

בס"ד

 שלום וברכה,

 קודם כל, יש להתייחס לעובדה מרתקת, והיא שכל העמים בעולם, ואפילו העמים העתיקים ביותר שידועים לנו, אינם מעבירים היסטוריה שעולה על 4300 שנה! אפילו סין, שהיא התרבות העתיקה ביותר שמוכרת לנו, מספרת כי התחילה לפני 4000 שנה בקירוב.

כעת, החוקרים מעוניינים לייחס תקופות עתיקות יותר לאנושות על פי תיאורית האבולוציה, אך ההיסטוריה האנושית סותרת זאת. אילו היו בני אדם חיים בעולם עשרות אלפי שנים - ללא ספק היו בעולם שלנו מסורות היסטוריות וספרי היסטוריה בני יותר מ-4300 שנה.

האמת צריכה להיאמר, שכאשר אנו מוצאים כתובת עתיקה, אם אין לנו תיעוד היסטורי של הכתובת הזו בעם - לא נוכל לדעת בשום אופן בוודאות מתי היא נכתבה. תיארוך של פחמן 14 רחוק מלהיות מדוייק מעבר לאלפי שנים ספורות, ואפילו החוקרים מרשים לעצמם להזיז את התאריכים של התיארוכים לפי התיאוריות. 

ה"שומרים" לא באמת נקראו בשם "שומרים". זהו השם שהמציא להם חוקר צרפתי שחי לפני יותר ממאה שנה. אף אחד לא יודע איך השומרים כינו את עצמם, או איך נקראה מדינתם. ייתכן שהשומרים היא תרבות שחיה לפני המבול, ואולי הם היו בני העיר המפורסמת והגדולה שבנה קין, כמסופר בתחילת ספר בראשית. מכיוון שהשומרים נכחדו, לא ניתן לדעת הרבה על הכרונולוגיה והתקופה שלהם. גם לגבי התיארוך, יש לדעת שמחצית החיים של פחמן 14 לא עולה על 6000 שנה, כך שגם מבחינה מדעית כל תאריך שהוא מעבר למספר אלפי שנים - אינו אמין ואינו מדוייק.

רוב השפות האירופיות נוצרו כווריאציות של שפות עתיקות יותר כמו לטינית וגרמנית, וזו הסיבה שהאל"ף בי"ת של רוב השפות דומה או זהה. שפות חדשות נוצרות כל הזמן מתוך מעבר לאזורים שונים, ועימם יצירת דיאלקט חדש הנוצר מצורת דיבור חדשה.

השפות הראשונות בעולם הן השפות השמיות (שמקורן בעברית) מן המזרח התיכון. לכן הממצאים של התרבויות העתיקות ביותר בעולם הן בכתב שמי.

התורה מגלה לנו שהעמים התפצלו לאחר הריסת מגדל בבל, אז ה' בלל את שפתם, ובני האדם נפוצו עם שפות שונות ליבשות שונות בעולם.

מסיבה זו יש דמיון מובהק בין שפות שונות בכל רחבי העולם, ראה:

 http://www.hidabroot.org/article/3192

 על הקשר ההיסטורי בין כל תרבויות העולם, חפש בגוגל את הביטוי: "דניאל בלס המבול ותיבת-נח בהיסטוריה האנושית" וכנס לקישור בהייד פארק.

בברכה,

דניאל בלס

הנקראים ביותר
1

יהדותבן ה-12 התעורר מקומה אחרי חצי שנה, ולחש שתי מילים

2

חדשות היוםהאם זעקה בהלוויית בתה: "הערבים הרגו את הבת שלי"

3

חדשות היוםפיגוע דריסה בברצלונה: 13 נרצחו ו-100 נפצעו

4

נשים"פתאום אני, חני, שכולם ריחמו עליה, עומדת על הבמה ושרה לפני אלפי נשים"

5

יהדות"מחלות נפש קורות במשפחות הכי טובות, והיום גם בציבור החרדי למדו להפסיק להתבייש"

6

חדשות היוםחדשות צופיה: מפקד בכיר בחמאס נהרג בפיגוע התאבדות, שביתת המצילים והמטוס החדש של אל-על

7

יהדותאם מוכיחה רופא, 10 שנים אחרי שראה את העוברים בבטנה ואמר לה: ’אני מצטער’

8

חדשות היוםסכנת נפשות: בת שבע עשתה קעקוע חינה, ונשארה עם צלקת לכל החיים

9

לומדים תורההשיעור השבועי של הרב זמיר כהן: פרשת ראה תשע"ז. רב אורח: הרב ראובן זכאים שליט”א

10

חדשות היוםהמיילדת החילונית מיכל ברס: "אני נפעמת מכוח התפילה של הנשים, בכל פעם מחדש"