זוגיות

שאלה לכבוד הרב בניהו שמואלי שליט"א

  • י"ג כסלו התשע"ו
אא

שאלה

שלום כבוד הרב.. יש לי שאלה חשובה בנושא השידוכים שמציקה לי אני רוצה לדעת עם אני נפגשת עם בחור שמצויין במידות טובות ויראת שמיים והכל בסדר אבל חיצונית אין לי משיכה אליו ואני מנסה עוד 2 פגישות כדי לבדוק אולי יהיה משיכה אבל אחרי הניסיונות עדיין אין לי משיכה אליו אף על פי מידותיו הטובות ויראת השמיים שלו השאלה היא האם זה שביטלתי הייתי בררנית? או שנהגתי נכון ולא הייתי בררנית כי ניסיתי איתו 3 פגישות ולא היה לי משיכה וכנראה שזה לא הזיווג שלי? אני אשמח עם הרב יתייחס לשאלתי מתחננת שהרב יעזור לי להבין בבקשה

תשובה

שלום וברכה

נא לקרוא את המאמרים הבאים 

http://www.aish.co.il/d/a/48849722.html

http://www.aish.co.il/d/a/48852992.html

בברכה,

בנימין שמואלי

הנה תשובה נוספת פרטנית עבורך ממדריך נישואין מומחה

למחפשת את חציה האבוד, שלום וברכה

לא בחינם פניתי אליך בתואר זה, אקוה שבהמשך תביני

 

ועתה לגוף התשובה, וברשותך אשיב 2 תשובות, כאילו 2 אנשים (משני מבטים שונים) שאלו את אותה שאלה.

האחד, ל'מבטלת שידוך', - הרוצה לדעת מהי ההגדרה של בררנית? והאם 'זה שביטלתי הייתי בררנית'?

השני, ל'מחפשת שידוך' - אך מתקשה להחליט, שהרי הבחור 'מצוין בעל מידות טובות ויראת שמים והכל בסדר' אך מצד שני  'אין לי משיכה אליו' ו'כנראה שזה לא הזיווג שלי' ! (- כמובן, שאין הכוונה לבחור ספציפי זה).

 

א)      בחורה שלא 'נמשכת' לבחור, מכל סיבה שהיא, לא צריכה ואפילו אסור לה 'לגמור' שידוך!. 'שידוך' הוא דבר רוחני, שאינו בר-מדידה טכנית, ולכן חייבים שני המשודכים (הבחור והבחורה) להרגיש איזו שהיא 'הרגשה' חיובית אחד עם השני. וכל זמן שאין הם מרגישים הרגשה זו (שקצת קשה להגדירה למי שלא חווה אותה) אל להם לגמור שידוך. ורק הם צריכים להביע את דעתם בנושא עדין וחשוב זה.

ומי שמנסה לדחוף ע"י הדבקת תווית של 'בררנית' וכדו' מדבר/ת מתוך 'אינטרס', גם אם ה'אינטרס' הוא לטובתה של הבחורה. ואל לה להתפתות לגמור את השידוך לע"ע, כל זמן שלא תרגיש משיכה וכדו'.

אולי כדאי להיפגש עוד, אך קודם לכן אמליץ לעבור לתשובה הבאה...

 

ב)      כאשר בחורה רצינית ניגשת לשידוכים עליה להבין מה עיקר ומה טפל, מה אמור 'לשבות את ליבה' ומה הוא תוספת חיצונית וברק מסנוור שגם אם הוא לא יזיק הוא לא יועיל הרבה. שלב השידוכים הינו השלב בו האדם מתחיל 'להתמסד' ולכן הוא מחפש את בן/בת הזוג שיהוו עזר וסעד בהתמסדות זו (כמו שכתוב 'לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו').

היות וההתמסדות מתחילה בדרך כלל בבניית הבית הפרטי (נישואין), חובה על המחפש/ת שותף/ה, להכיר קודם כל את עצמו ואת צרכיו ואיך הוא רוצה שביתו יראה. [מומלץ גם לעשות 'חשבון נפש' קצרצר ולצלול למעמקי הלב ולבדוק לאן פני מועדות]. ורק אז לחפש שותף (בן/בת זוג) שילווה אותו בדרכו וישתתף עימו בבניית ביתו-מבצרו. כיון שרק אז הוא יודע מה ומי לחפש ומה הוא רוצה משותפו לעתיד - שותף שבעז"ה ילווהו בעתיד, שנים רבות טובות ונעימות. חשוב גם להדגיש שכיון שמחפשים 'שותף', אין זה כורח המציאות, ולמעשה בכלל לא שייך, שבני הזוג יהיו זהים. יותר חשוב שיהיו דומים, בכדי שיוכלו להשלים אחד את השני ולתרום בצורה חיובית ובוגרת אחד לשני וכך לבנות את ביתם ואת עתידם. 

.  

זה הוא, לכאורה, השלב בו הנך נמצאת עכשיו. ועל כן חשוב שתביני מי את ומה את מחפשת ומי יכול להוות בשבילך, את 'חצייך השני'. ועתה לעצם השאלה, את ורק את צריכה לבנות לעצמך את סדר העדיפויות מה חשוב לך יותר ומה חשוב לך פחות. והיות ובעולם הזה אין 'שלימות' וא"א לצפות לבחור מושלם – ללא חסרון כלל, צריך לעשות חושבים על מה אני מוכנה לוותר ועל מה אי אפשר ו/או אסור לוותר. מה 'מדבר' אלי יותר ומה פחות וכו' וכו'.

וכמובן שבלי תפילה אי אפשר תמיד צריך להתפלל ובפרט לפני צעד משמעותי כבחירת בן/בת זוג לחיים, שיקרע לך ה' את הים ותמצאי שם את אוצרך!   

בברכת הצלחה ונשיאת חן

 


להרחבה ושאלות נוספות, ניתן לפנות אל רבני שו"ת הידברות במייל rav2@htv.co.il
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה