אמונה - שאל את הרב

רוצה לשמור שבת ואימי מתנגדת

כ"ה אדר א' התשע"ד | 25.02.14 13:20

שאלה

בחצי השנה האחרונה התחלתי להתחזק .. הלכתי לשיעורי תורה , בית כנסת , ברכות וכו` . בהתחלה לא הייתה התנגדות מצד המשפחה , אך כשלקחתי על עצמי לשמור שבת , אימי התנגדה מפני שהמשפחה לא שומרת והייתי צריכה להיות בחדר כל השבת "ולהתנתק" מהמשפחה לצורך שמירת השבת .. זה יצר ריבים וסיכסוכים במשפחה ועם כל הכאב הפסקתי לשמור . אני לא חושבת שהיא תשתכנע מתי שהוא ותבין שזוהי מצווה לשמור שבת , ואיני יודעת מה לעשות , הדבר חשוב לי מאוד ואני מאוד רוצה להמשיך להתחזק !!! אולי יש לכם עיצות כלשהן משהו שאוכל לעשות כדי לכפר על כך שאני לא שומרת . תודה !

תשובה

שלום לך בת ישראל היקרה

אין כל דרך להתיר לך לחלל שבת, ואין כל דרך לכפר על חילול שבת בהמשך החילול.

אני יכול לעזור לך למצוא את הדרך לשמור שבת בצורה הטובה ביותר, וכמה שפחות להתנתק מהמשפחה, אבל אין כפרה לחילול שבת ללא תשובה שעיקרה היא הקבלה לעתיד, שלא לחלל שבת עוד.

מותר לך לשהות בסיבת מחללי שבת ואין כל סיבה שתהיי בחדרך כל השבת, גם אם הוריך שומעם מוזיקה וצופים בטלוויזיה אינך חייבת להסתגר בחדרך, רק את צריכה להיזהר שלא לצפות בטלוויזיה, וכן על זה הדרך כל שאר הדברים.
אם תכתבי לי את כל הקשים שלך בשמירת שבת, אנסה לעזור לך ככל האפשר.

אבל חלילה לך לחלל שבת גם אם אימך לא מוכנה שתשמרי שבת, אין רעה גדולה יותר שא ייכולה לגרום לאימך כמו חילול שבת בעבורה, סבל נורא יהיה על אימך עקב כפייתה עלייך לחלל את השבת, ובידך למנוע את הדבר.

גודל מעלת השבת מבוארת>אשמח להיות לך לעזר ככל הצורך - בנימין שמואלי

דרגו את השאלה:

ממוצע 4.4 (102 מדרגים)

כותרות מומלצות

הנקראים ביותר