חדשות בארץ

הנה באה הסופה: שלג, רוחות וכבישים פקוקים

רוחות עזות, גלים גבוהים, גשמים והרבה שלג - זה מה שצפוי לנו בימים הקרובים. בינתיים, תושבי ירושלים נערכים למצור, ובעירייה ממליצים למבקרים להימנע מלהגיע בימים הקרובים. לפניכם המלצות המשטרה לנהיגה בשלג

אא

מתכוננים לסופה: משעות הבוקר המוקדמות רוחות עזות נושבות בחוץ ומרמזות על תחילתה של מערכת חורפית של ממש, שצפויה להביא לשלגים, גשמים, גלים בגובה עשרה מטרים וגם לפקקים תנועה והצפות. תושבי הבירה, שזכורים היטב את הסופה אשתקד, כבר החלו להיערך ולהצטייד בשתייה, מזון ואמצעי חימום. בעיריית ירושלים לא לוקחים סיכונים, והם מודיעים לציבור הימנע מלהגיע בימים הקרובים. כמו כן, עם תחילתץ השלג ייסגרו לתנועה כביש 1 וכביש 443. 

 מעבר למדור חדשות – כל החדשות, המבזקים והידיעות.

על פי השירות המטראולוגי, היום הרוחות יתחזקו, ייעשה אביך, בדרום הארץ תתחוללנה סופות חול נרחבות. גשם ירד לסירוגין בצפון ולאורך החוף. במהלך היום הגשם יתחזק ויתפשט למרכז, מלווה בסופות רעמים יחידות. בחרמון ירד שלג ומשעות הערב יחל לרדת שלג גם בפסגות הרי הצפון. הלילה צפוי להיות גשום וסוער בצפון ובמרכז. ינשבו רוחות עזות בכל הארץ. בדרום הארץ תתחוללנה סופות חול נרחבות. חשש כבד מהצפות מקומיות וחשש קל משטפונות בנחלי המזרח. שלג יוסיף לרדת בהרי הצפון כולל בצפת.

מערכת חורפית לפני כשנה. עכשיו מחכים לשלג (צילומים: פלאש 90) מערכת חורפית לפני כשנה. עכשיו מחכים לשלג (צילומים: פלאש 90)

בירושלים נערכים לשלג בירושלים נערכים לשלג

מחר צפוי להיות גשום וסוער בצפון הארץ ובמרכזה, גשם מקומי ירד בצפון הנגב. יוסיפו לנשב רוחות עזות. בדרום הארץ תתחוללנה סופות חול נרחבות. חשש כבד משיטפונות והצפות . בהרי הצפון והמרכז ירד שלג כולל ירושלים. משעות הערב ייתכן שלג קל בהר הנגב. קר מהרגיל בעונה.

ביום חמישי גשם מידי פעם מצפון הארץ ועד הנגב. שלג אשר ברובו קל, יוסיף לרדת, בהרי המרכז, ועדיין ייתכן שלג קל בהרי הצפון והר הנגב. הרוחות ייחלשו אך יוסיפו להיות ערות. הטמפרטורות תשארנה נמוכות מהרגיל. ביום שיש ירד גשם מידי פעם מצפון הארץ ועד הנגב. יוסיף לרדת שלג אשר ברובו קל בהרי המרכז, ובהרי הצפון ובהר הנגב עדיין ייתכן שלג. הטמפרטורות תרדנה.

להלן המלצות משטרת ישראל לנהיגה בטוחה בשלג 

הכנת הרכב לנהיגה בשלג: לפני תחילת הנסיעה חשוב לנקות היטב את השמשות משיירי שלג שהצטבר. רצוי מאוד לסלק את השלג שנערם במקומות כגון פתחי אוורור וצינון וכן ממכסה המנוע, כדי שלא יפגע בשמשה הקדמית. יש להתחיל בנסיעה רק לאחר הפשרת האדים המכסים את השמשה. תכננו את הנסיעה כך שתוכלו לנהוג באיטיות וקחו בחשבון שתאלצו לעצור בדרך. הדליקו אורות. במקרה של בעיה או מגבלת תנועה הפעילו גם אותות חירום לזיהוי נוסף.

צמיגים: כשהכביש מושלג אין לצמיג יכולת לחדור את שכבת השלג ולהגיע לכביש. לכן יש חובה לבדוק את תקינות הצמיגים עוד לפני הנסיעה. חשוב לזכור כי השכבה העליונה הרכה של השלג מסתירה תחתיה שכבה קפואה ונוקשה הגורמת להחלקה.

תיבת הילוכים: ההילוך הראשון נועד לאפשר זינוק מהמקום, אך בתנאי שלג הוא יתגלה כחזק מדי. כלומר הכוח שיועבר לגלגלים יהיה גדול ועל כן יש לנוע בזהירות תוך העדפת ההילוך השני, החזק פחות. בתיבת הילוכים אוטומטית רבות יש מתג שלג. לחיצה עליו תאלץ אץ התיבה לזנק מהילוך שני.

מהירות הנסיעה: כמו תמיד, המהירות חייבת להיות מותאמת לתנאי הדרך. בשלג יש לשמור על מהירות נמוכה מהרגיל בכל מצב. באזורים עירוניים מומלץ לנהוג במהירות שלא תעלה על 20-30 קמ"ש. בזמן הנהיגה יש לנהוג בנינוחות על מנת שלא להפר את איזון הרכב. האצה, בלימה, פנייה והחלפת הילוך צריכים להתבצע באיטיות על מנת לשנות מעט עד כמה שניתן את צורת הנהיגה.

בלימה: בעת האטה על משטח חלק מתקשה הרכב לספק כוח עצירה נדרש, בעיקר כשהבלימה חזקה מדי. הצמיגים יחליקו על המשטח ללא אחיזה כלל וללא יכולת לנהוג את הרכב לכיוון הרצוי. לכן יש לבלום באופן איטי ועדין עם כמה שפחות לחץ על הדוושה. זה דורש גם שמירת מרחק גדולה מהרגיל מהרכב שלפניכם.

החלקה: כאשר יש שלג על הכביש האפשרות להחלקה גבוהה יותר. במקרה של החלקה יש להפנות את ההגה לכוון ההחלקה. אם נקלעתם למצב שבו הרכב מחליק וסוטה לכיוון מסוים - אל תפנו את ההגה לכיוון נגד ההחלקה. בסיבובים חדים יש להאט ולבלום לפני הכניסה לסיבוב. שחררו את הבלימה בכניסה לסיבוב על מנת להימנע מלהיכנס למצב החלקה.

שרשראות שלג: שרשרת שלג הינה שרשרת ברזל עבה במיוחד שמורכבת על צמיג המכונית, כדי לספק אחיזה טובה יותר לגלגלים בעת נסיעה על שלג או קרח. את השרשראות מחברים לגלגלי המכונית, כשלכל גלגל יש שרשרת המתאימה לו. השרשראות יורכבו רק ע"י אנשי תחבורה שתודרכו ותרגלו הרכבה ופירוק. חל איסור להרכיב שרשרת על גלגל בודד. השרשראות יורכבו אך ורק בזוג הגלגלים המניעים. יש לבצע בדיקות תקינות שרשראות וחיזוק ראשוני לאחר 50 מטר ולאחר מכן לאחר כל 20 ק"מ. אין לעבור מהירות נסיעה של 50 קמ"ש. בקטע דרך ללא שלג יש לנהוג במהירות שלא תעלה על 20 קמ"ש. במידה שאחת השרשראות נקרעת - יש לפרק את השרשרת השנייה.

תגיות:שלגגשם

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה