חדשות בעולם

גינויים בינלאומיים לטבח בירושלים

צרפת, בריטניה, ארצות הברית, אירלנד, קנדה, גרמניה - הקהילה הבינלאומית יצאה בהודעות גינוי הטבח בהר נוף. קוראים למנהיגים לחתור לשיתוף פעולה

| כ"ו חשון התשע"ה |
אא

הקהילה הבינלאומית מגנה את הטבח שהתקיים אתמול (שלישי) בבוקר בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים. שר החוץ של בריטניה, פיליפ האמונד, אמר בהודעת הגינוי כי על שני הצדדים לעשות כל שיש ביכולתם על מנת להפסיק את ההסלמה.

 מעבר למדור חדשות – כל החדשות, המבזקים והידיעות.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, גינה בכל תוקף את הפיגוע הנתעב ואת אלו שהעזו לברך עליו. גם ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, פרסם הודעת גינוי.

שר החוץ של אירלנד, צ'רלס פלנגן, אמר כי מדובר במעשה טרור נוראי, אכזרי וחסר טעם. קרא לשוב למשא ומתן לקידום פתרון שתי המדינות.

מגנים את הרצח (צילום: פלאש 90)

שר החוץ של קנדה, ג'ון בירד, אמר בהודעת הגינוי כי מדובר במתקפת טרור פראית. "פגיעה במתפללים חפים מפשע, במקום שאמור להיות רגוע ושלו, היא מעשה פחדני ואין לנהוג בה בסלחנות. מי שעושים את פיגועי הטרור ומי שתומכים בהם מוראלית או כספית, אחראים להסלמה הנוספת במצב שכבר היה מסוכן". בדבריו מתח בירד ביקורת מרומזת על מנהיגי הרשות הפלסטינית: "כל קריאה להסתה היא מעשה לא-אחראי, ומנהיגים שמפרסמים קריאות אלה אינם יכולים להסיט מבטם הצדה כשפיגועים כאלה מתרחשים".

שר החוץ של גרמניה, שטיינמאייר, אומר כי הוא מזועזע מן המעשה וכי העובדה שבתי תפילה הופכים לזירה של התקפות היא חציית קו.

בארצות הברית קראו למנהיגי שני העמים להנמיך להבות ולנסות לחתור לשיתוף פעולה. "אני מגנה בתקיפות את מתקפת הטרור שאירעה היום נגד מתפללים בבית כנסת בירושלים", אמר אובמה בהודעה. "אין ולא תהיה שום הצדקה למתקפות כאלה נגד אזרחים חפים מפשע". אובמה הוסיף כי הריסת בתי מחבלים לא תהיה יעילה לשלום בתקופה זו.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (76 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים