חדשות יהדות

רק חצי מיליון יהודים באירופה יתפללו בבית כנסת בחגים

נתוני התבוללות קשים באירופה. 40 אחוז מהיהודים מעדיפים להסתיר את יהדותם, ושולחים את ילדיהם ללמוד בין גויים. אבל יש כאלו שהאנטישמיות גרמה להם דווקא להתקרב

| כ"א אלול התשע"ד |
אא

70 אחוז מיהודי אירופה, לא יפקדו את בתי הכנסת בימים הנוראים, כך עולה מנתונים שנאספו על ידי מאות רבנים מ"מרכז רבני אירופה", בשיתוף איגוד הארגונים היהודיים, בראשות המנכ"ל באירופה, הרב מנחם מרגולין.

על כוונת הפיגועים: בתי חב"ד וקהילות יהודיות

החרדים הציעו לשרת בצבא במקום הסרבנים

האנטישמיות גורמת לחלק מהיהודים להתקרב מחדש. (אילוסטרציות: פלאש 90)

רק חצי מיליון יהודים יתפללו בבתי כנסת בראש השנה וביום כיפור, ב-1,353 בתי כנסת באירופה. אומנם מדובר במספר כפול מזה שהיה בשנה שעברה, ובכל זאת, קשה להתעלם מהעובדה ש- 40 אחוז בוחרים להסתיר כליל את יהדותם, וכ-75 אחוז מילדיהם, לומדים במוסדות גויים.

 לצד הניתוח העגום שמראה על 80 אחוז התבוללות, ישנה גם התעוררות בקרב אנשים שלא פקדו את בתי הכנסת שנים, ואילו בשנה החולפת, עלה גידול היהודים המבקרים בבתי כנסת בכ-17 אחוז. אחת הסיבות לכך היא מקרי האנטישמיות הרבים שהם מנת חלקם של יהודים בעולם. לדברי הרב מרגולין, התגברות הימין הקיצוני ברחבי היבשת, התפשטות האסלאם, וכן מבצע "צוק איתן", הציבו אתגרים קשים בפני היהודים. "יותר התקפות. יותר התנכלויות ליחידים, קהילות ומוסדות יהודיים, יותר הפגנות ויותר פוליטיקאים הנושאים נאומים מתלהמים נגד ישראל ונגד היהודים".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (71 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים