חדשות בארץ

משה ליאון ועופר ברקוביץ’ עלו לסיבוב השני בירושלים

השר לענייני ירושלים, זאב אלקין, שסיים במקום השלישי, אמר: "בפוליטיקה צריך לדעת לא רק לנצח, צריך לדעת גם להפסיד. אני מברך את שני המתחרים שעלו לסיבוב השני, ומי מהם שינצח – אני אשתף איתו פעולה כשר לענייני ירושלים"

| כ"ב חשון התשע"ט |
(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

תושבי ירושלים ילכו בעוד שבועיים שוב לקלפיות כדי להכריע מי ישב בבניין העיריה בכיכר ספרא בחמש השנים הקרובות. משה ליאון, שזכה לתמיכתם של דגל התורה וש"ס, קיבל 33 אחוזים מהקולות. עופר ברקוביץ' סיים במקום השני עם 29 אחוזים. השר זאב אלקין, שזכה לתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, זכה לתוצאה מאכזבת של 19 אחוזים, ואילו יוסי דייטש, מועמדה של אגודת ישראל, קיבל 17 אחוזים בלבד.

לאחר שהתבררו התוצאות, אמר אלקין: "בפוליטיקה צריך לדעת לא רק לנצח, צריך לדעת גם להפסיד לפעמים. אני מברך את שני המתחרים שעלו לסיבוב השני, ומי מהם שינצח – אני אשתף איתו פעולה כשר לענייני ירושלים".

ברקוביץ' כבר התחיל את ההכנות לסיבוב השני כשקרא לאלקין להביע בו את תמיכתו. המועמד הלא-דתי, ראש רשימת "התעוררות", מיהר להגיע אמש למטה הבחירות שלו. "היה יום מדהים", אמר, "אנשים הגיעו מכל ירושלים, מכל המגזרים. לפי הניתוחים שלנו אנחנו בין 35 ל- 40 אחוזים מהקולות. אנחנו ערוכים לנצח גם בסיבוב השני".

ליאון, שדיבר בפני מאות מפעילי מחנהו, הגדיר את התוצאות כ"נהדרות". "ירושלים זו משימת חיי", אמר, "אם לא יהיה ניצחון בסיבוב הראשון - אז יהיה בסיבוב השני. ירושלים לא מוענקת בקלות, צריך לעבוד על זה קשה, ואני בטוח שבסופו של התהליך הזה בעוד שבועיים נחגוג את נצחוני". 

על פי התוצאות המסתמנות של חלוקת המושבים במועצת העיר, דגל התורה ו"התעוררות" קיבלו 6 מושבים כל אחת, ש"ס זכתה ל-  5, אגודת ישראל ל- 3, הבית היהודי, מרצ, "מאוחדים" של אריה קינג וסיעתו של אלקין – 2 מושבים לכל אחת, בני תורה עץ, הליכוד וסיעתו של יוסי חביליו – 1 לכל סיעה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (88 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים