חדשות בארץ

עדות חדשה בפרשת תאיר ראדה: א"ק היא שרצחה את הנערה

"ידיעות אחרונות" חשף הבוקר עדות חדשה של צעירה, שטענה במשטרה כי א"ק התוודתה בפניה על שרצחה בשנת 2006 את תאיר ראדה. רומן זדורוב, פועל בניין שעבד בבית הספר בו נרצחה ראדה, הורשע ברצח ונידון למאסר עולם

| ו' חשון התשע"ט |
זדורוב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

העיתון "ידיעות אחרונות" חשף הבוקר התפתחות חדשה בפרשת רצח הנערה תאיר ראדה ז"ל.

על פי הדיווח, למשטרה הגיעה עדות חדשה של אישה צעירה, הטוענת כי אישה – שמטעמי איסור פרסום מכונה א"ק – התוודתה בפניה כי היא זו שרצחה את תאיר.

כזכור, תאיר ראדה, נערה בת 13 וחצי מקצרין, נרצחה ב- 6 בדצמבר 2006 בין כותלי בית הספר "נופי גולן" בו למדה. רומן זדורוב, פועל בניין שעבד במקום, הורשע ברצח בבית המשפט המחוזי בנצרת ונידון למאסר עולם, ובית המשפט העליון דחה את ערעורו. זדורוב, שבתחילה הודה ברצח ושחזר אותו מול מצלמות המשטרה, חזר בו מהודאתו וטוען כל השנים לחפותו. עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי, הודיע כי לאור העדות החדשה בפרשה הוא מתכוון להגיש בקרוב בקשה למשפט חוזר.

העדה החדשה הגיעה אתמול (ראשון) למשרדי ימ"ר בנצרת-עילית ומסרה את עדותה בפני חוקרי המשטרה. למעשה, זו העדה השלישית במספר בפניה טענה א"ק כי רצחה את ראדה. במקביל נחשפו פרטים חדשים נוספים מהם עולה, לכאורה, כי א"ק – הסובלת ממחלת הסכיזופרניה – אכן קשורה לרצח. מדובר, בין היתר, במסמך שכתבה פסיכיאטרית בעקבות שיחה שערכה לפני ארבע שנים עם א"ק. בשיחה תיארה א"ק בפני הפסיכיאטרית את ה"רעב" שלה לרצוח מישהו.

בתגובה שנמסרה על ידי פרקליטות מחוז צפון ומשרד המשפטים נאמר כי "פרשת א"ק נחקרה ביסודיות בשעתו, ולא נמצא בה ממש". הגורמים המשפטיים מדגישים כי "כל דיווח בהקשר זה נבדק, וכי אמיתות גירסתה של א"ק לגבי מעורבותה ברצח נשללה. לא נמצא – גם כיום – כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים". עוד נטען, כי "אין אפשרות לשלול כי א"ק סיפרה לגורמים שונים כי היא הרוצחת, וזאת נוכח מחלת נפש שממנה סבלה".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (77 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים