חדשות בעולם

הוריקן "מייקל" התחזק לדרגה 4: פלורידה מתכוננת לסופה "מפלצתית"

ההוריקן, שיגיע בשעות הערב לחופי פלורידה, הוגדר על ידי הרשויות בארצות הברית כמסכן חיים. כ- 500 אלף בני אדם נתבקשו להתפנות מבתיהם

| א' חשון התשע"ט |
הוריקן, תמונת אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)
אא

מרכז ההוריקנים הלאומי של ארצות הברית (NHC) הודיע כי ההוריקן "מייקל" התחזק ומוגדר כעת כהוריקן בדרגה 4 (מתוך 5).

"מייקל" צפוי להכות בשעות הערב בחופי פלורידה. על פי המסתמן, הוא יהיה ההוריקן הקשה ביותר שיכה במדינה מאז הוריקן "דניס" בשנת 2005. הרוחות שהוא נושא עמו חצו את ה- 200 ק"מ לשעה, והוא ממשיך להתחזק. מנהל ה- NHC, קן גרהאם, אמר כי "מייקל" מהווה מקרה קלאסי של הוריקן שמתחזק ככל שהוא מתקרב לחוף. עם הגעתו של ההוריקן לחוף, הגלים שייווצרו יגיעו לגובה של 4 מטרים לפחות. צפויים גם גשמים עזים ושטפונות באזור הדרום-מזרחי של ארצות הברית – במדינות פלורידה, אלבמה, וירג'יניה וג'ורג'יה, וכן בצפון קרוליינה ובדרום קרוליינה המלקקות עדיין את פצעיהן לאחר הוריקן "פלורנס" שהיכה בהן בחודש שעבר.

כ- 500 אלף בני אדם נתבקשו על ידי הרשויות להתפנות מבתיהם. התושבים באזורי פנהנהדל וביג בנד שבפלורידה קיבלו הוראה המחייבת אותם לעזוב. מושל פלורידה, ריק סקוט, הזהיר כי "מייקל" עלול להיות "מפלצתי ומסוכן". הוא דחק בתושבים הנמצאים באזורים המיועדים לפינוי שלא להתמהמה: "אל תסכנו את חייכם ואת חיי אהוביכם, עזבו עכשיו!". הבוקר הוא כתב בחשבון הטוויטר לאזרחים: "זו ההזדמנות האחרונה שלכם להתפנות לפני שהתנאים יתחילו להתדרדר בשעות הקרובות".

לבקשתו של סקוט, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז אתמול על מצב חירום במדינת פלורידה. צעד זה מאפשר להעביר כספים פדרליים לצורך סיוע לאזורים הנמצאים בסכנה. ההוריקן צפוי לגרום נזק כבד לתשתיות, להשבית את אספקת החשמל והמים למשך מספר ימים, או במקרה גרוע אף יותר - למספר שבועות.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (75 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים