חדשות בארץ

ארדן הודיע למפכ"ל המשטרה אלשיך: כהונתך לא תוארך

בעקבות החלטתו של השר לבטחון פנים, רוני אלשיך יסיים את תפקידו בתום שלוש שנות כהונה, במועד אותו קבעה הממשלה כאשר אישרה את מינויו למפכ"ל

| ד' תשרי התשע"ט |
אלשיך וארדן, תמונת ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אא

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע היום (חמישי) למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, כי החליט שלא להאריך את כהונתו. אי לכך, אלשיך יסיים את תפקידו בחודש דצמבר, לאחר שלוש שנים בתפקיד השוטר הראשון של מדינת ישראל, 

בהודעה שפרסמה לשכתו של ארדן נמסר כי בפגישה שקיים עם אלשיך הוא הודה לו על שירותו. ארדן ציין כי בתקופת כהונתו של אלשיך המשטרה "התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה".

מהמשטרה נמסר כי "רב-ניצב אלשיך הודה לשר על בחירתו למפכ"ל המשטרה לפני כשלוש שנים, ועל הזכות שנפלה בחלקו לפקד ולהוביל 31 אלף שוטרים ו- 33 אלף מתנדבים שאחראים על הביטחון האישי של אזרחי מדינת ישראל. המפכ"ל מאחל הצלחה למי שייבחר ויעמוד לרשותו לסייע ככל שיידרש לכך". אלשיך אמר כי ״משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה – משימות שהן צו מצפונה של משטרת ישראל. הן עמדו והועמדו למבחן, ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאות המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה".

אחר הצהריים כינס השר ארדן מסיבת עיתונאים, בה הודיע על שלושת מועמדיו לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל: מפקד מחוז ירושלים יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב דוד ביתן, וניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי המכהן כיום כמנכ"ל המשרד לבטחון פנים.

(עודכן: 19:09)

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (70 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים