חדשות בארץ

שר הביטחון החליט למנות את תת-אלוף עופר וינטר למזכירו הצבאי

קידומו של וינטר עוכב מאז מבצע "צוק איתן" בעקבות מסר חיזוק בעל אופי דתי אותו שלח לחייליו טרם פרוץ הקרבות

| י"ג אב התשע"ח |
וינטר, תמונת ארכיון (צילום: Gershon Elinson/Flash90)
אא

יוצא מההקפאה: מפקד חטיבת גבעתי לשעבר, תת-אלוף עופר וינטר, ימונה למזכירו הצבאי של שר הביטחון אביגדור ליברמן. כך הודיע דובר צה"ל. ההחלטה על המינוי התקבלה על ידי ליברמן בהתייעצות עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט. וינטר יחליף בתפקיד זה את תת-אלוף יאיר קולס.

שר הביטחון ליברמן מסר כי הוא בטוח שקצין איכותי ומנוסה כמו וינטר יסייע לו רבות.

לפני ארבע שנים, בתחילת מבצע "צוק איתן", וינטר – אז מפקד חטיבת גבעתי – שלח לחייליו מסר כתוב לקראת המערכה בו נכתב, בין היתר: "אני נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל, היה נא מצליח דרכנו אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך". דבריו המחזקים של וינטר עוררו עליו זעם מהצד השמאלי של החברה הישראלית ומצדם של ארגונים אנטי דתיים. וינטר, בוגר המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי, הוכנס מאז ל"הקפאה": בשני סבבי המינויים שנערכו מאז "צוק איתן" הוא לא קודם לתפקיד מפקד אוגדה ומילא תפקידים שוליים יחסית. לאחרונה הוזכר שמו כמועמד מוביל למלא את תפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, אך גם מינוי זה לא יצא לפועל, ולפני שבוע מונה לתפקיד אלוף-משנה אבי בלוט.

וינטר מכהן כעת כראש מטה פיקוד מרכז. המועד בו יחל בתפקידו החדש יסוכם בקרוב. התפקיד החדש של וינטר אינו מהווה קידום משמעותי; מבחינתו, מדובר בתפקיד ביניים נוסף שיאפשר לו 'לקפוץ מדרגה' אולי בעתיד, לאחר שהרמטכ"ל איזנקוט יסיים את תפקידו בחורף הקרוב.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (71 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים