הורים וילדים

הורים: מצלמים את התינוק החמוד? שימו לב לסכנה

מומחים מזהירים מפני צילום מקרוב בעקבות מקרה מצער של תינוק שהתעוור לאחר שנחשף לאור חזק מפלאש המצלמה. לדבריהם גם חשיפה של אלפית שניה יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך

| כ"ח תמוז התשע"ח |
(אילוסטרציה: shutterstock)
אא

מומחים מזהירים מפני צילום מקרוב בעקבות מקרה מצער של תינוק שהתעוור לאחר שנחשף לאור חזק מפלאש המצלמה. התינוק, בן 3 חודשים, צולם מקרוב מאוד על ידי חבר המשפחה ששכח לכבות את הפלאש בעת הצילום, כך על פי דיווח People's Daily Online.

לדברי הרופאים המטפלים, התינוק סובל מליקוי ראייה בעין שמאל ועיוורון בעין ימין. הנזק הינו בלתי הפיך וכל זאת בשל הבזק המצלמה שהופעל ממרחק כ-20 ס"מ מפניו.

על פי מידע רפואי, ביכולתו של פלאש חזק לפגוע במקולה, איזור הראייה המרכזי על גבי הרשתית האחראי להבחנה בפרטי התמונה שמתקבלת. במקולה צפופים חיישני ראייה ואור, ובמידה והיא נפגעת, תיתכן פגיעה בראיה ואף עיוורון. לדברי הרופאים, עד גיל 4 המקולה אינה מפותחת לגמרי, ועל כן רגישות התינוקות הרכים לאור חזק גבוהה מאוד.

המומחים מדגישים כי חשיפה, גם ברמה של אלפית השניה, לאור חזק כדוגמת פלאש, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. הורים, היזהרו, ואל תחשפו את התינוק  אור שמש חזק או לחדר מואר  מדי.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

כסא האושפיזין המפואר - לבן קרם

250 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

כסא האושפיזין המפואר - בורדו

ולבקר בהיכלו - ימים נוראים

חובות הלבבות עם פירוש "לב טוב"

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

כסא האושפיזין המפואר - כחול רויאל

לכל המוצרים