הורים וילדים

הורים: מצלמים את התינוק החמוד? שימו לב לסכנה

מומחים מזהירים מפני צילום מקרוב בעקבות מקרה מצער של תינוק שהתעוור לאחר שנחשף לאור חזק מפלאש המצלמה. לדבריהם גם חשיפה של אלפית שניה יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך

| כ"ח תמוז התשע"ח |
(אילוסטרציה: shutterstock)
אא

מומחים מזהירים מפני צילום מקרוב בעקבות מקרה מצער של תינוק שהתעוור לאחר שנחשף לאור חזק מפלאש המצלמה. התינוק, בן 3 חודשים, צולם מקרוב מאוד על ידי חבר המשפחה ששכח לכבות את הפלאש בעת הצילום, כך על פי דיווח People's Daily Online.

לדברי הרופאים המטפלים, התינוק סובל מליקוי ראייה בעין שמאל ועיוורון בעין ימין. הנזק הינו בלתי הפיך וכל זאת בשל הבזק המצלמה שהופעל ממרחק כ-20 ס"מ מפניו.

על פי מידע רפואי, ביכולתו של פלאש חזק לפגוע במקולה, איזור הראייה המרכזי על גבי הרשתית האחראי להבחנה בפרטי התמונה שמתקבלת. במקולה צפופים חיישני ראייה ואור, ובמידה והיא נפגעת, תיתכן פגיעה בראיה ואף עיוורון. לדברי הרופאים, עד גיל 4 המקולה אינה מפותחת לגמרי, ועל כן רגישות התינוקות הרכים לאור חזק גבוהה מאוד.

המומחים מדגישים כי חשיפה, גם ברמה של אלפית השניה, לאור חזק כדוגמת פלאש, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. הורים, היזהרו, ואל תחשפו את התינוק  אור שמש חזק או לחדר מואר  מדי.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (77 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים