מעניין

מרגש את הרשת: מה עשה ההומלס עם הכסף שמצא למראשותיו?

ההומלס שמצא כסף למראשותיו שמח מאוד: סוף סוף יוכל לקנות לעצמו בגדים חדשים. אלא שאז נדרש למבחן לא קל, ועמד בו בכבוד. כעת הוא מרגש את הרשת בהחלטתו

| כ"ז תמוז התשע"ח |
אא

ניסוי חברתי מעניין: מה עושה הומלס שמוצא כסף למראשותיו? נכנס לחנות הבגדים שעליה חלם, וקונה לעצמו בגדים חדשים, אלא מה? זה בדיוק מה שבחר לעשות ההומלס בניסוי החברתי הזה, כשמצא סכום מסוים של כסף בתוך תא פתוח בתיקו. 


ברוב שמחה החליט ההומלס להיכנס לרשת חנות הבגדים 'טארגט', ויצא משם עם שתי שקיות בידיו. הוא חזר לספסל שעליו ישן, וישב עליו שמח וטוב לב - כשלפתע התיישב בספסל הסמוך אליו בחור צעיר ששוחח בטלפון. 

רגע מציאת הכסף בתיקו
הנסיין אמר בקול די גבוה שאין לו כסף לתרופה הזו, ולא אכפת לו שהיא מצילה לו את החיים. "מה אני יכול לעשות שאין לי את כסף לקנות אותה?", הוא שאל אל הפומית, בעוד ההומלס מביט לעברו במבט שניכר עליו כי הוא מרחם ומתלבט. 


ואז החליט ההומלס לעשות מעשה: הוא ניגש על הבחור הצעיר, ושאל אותו אם יוכל לעזור לו. הבחור ה'מופתע' העמיד פנים שהוא לא זקוק לעזרה, והודה להומלס על ההצעה שלו - אך ההומלס מבחינתו לא ויתר. "האם תוכל לשמור על התיק שלי?", הוא שאל לפתע. 


"כן, בטח", ענה הבחור. 

הנסיין וההומלס עם השקיות החדשות - עדיין בידו
ההומלס השאיר את התיק על הספסל, וכששתי השקיות עם בגדיו החדשים בידיו - ניגש בשנית לחנות, הפעם כדי להחזיר את הבגדים ולקבל בחזרה את כספו. 
הבחור הופתע עד עמקי נשמתו כשההומלס חזר והושיט לו כמה שטרות דולרים. "זה לא הרבה, אבל הנה, אני מקווה שזה יעזור לך לרכוש את התרופה שלך", אמר. 

הבחור הנרגש לא מצא בו מילים, אך אחרי כמה דקות של הלם - החליט לחשוף את הזהות שלו כדי להודות להומלס על המעשה הנפלא שלו. "אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו עושים את מה שאתה עשית היום", אמר הבחור להומלס, וגרם לו לדמוע מהתרגשות. 

"זה פשוט מדהים לראות את זה מהצד - שלמרות שהייתה לך בחירה איך להשתמש בכסף שקיבלת, בחרת להשתמש בו כדי לעשות טוב לאחר. אני מעריץ אותך על זה בנאדם", אמר לו והשניים התחבקו בחום, ונפרדו כחברים. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (89 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים