חדשות בארץ

סיון רהב מאיר: חרדי עיכב נוסעים בטרמינל? בואו נבדוק את העובדות

הבוקר פרסמה סיון רהב מאיר פוסט המעלה את השאלה האם כל עובדה שמתפרסמת בבמה הציבורית יש לבדוק את אמינותה באופן אישי? מסתבר שכן, זאת בעקבות מייל מפתיע שקיבלה מאדם שנכח באירוע בו פורסם שחרדי עיכב נוסעים בשדה התעופה

| כ"ו תמוז התשע"ח |
אא

הבוקר פרסמה סיון רהב מאיר פוסט המעלה את השאלה האם כל עובדה שמתפרסמת בבמה הציבורית יש לבדוק את אמינותה באופן אישי? מסתבר שכן.

"כבר שבוע שאני לא מבינה איך חרדי העז לעכב ביותר משעה טיסה של "אל על", כותבת הבוקר סיון רהב מאיר בפוסט מהורהר, "איך דבר כזה קורה? מי החצוף הזה? ומי הדיילים שמאפשרים לו להתנהג ככה?"

לדברי רהב מאיר, היה לה ברור שהעובדות נכונות, שכן הן פורסמו וצוטטו בכל מקום, אולם אז דעתה השתנתה בעקבות מייל מפתיע שקיבלה מאדם בשם כתריאל שם-טוב, וכך הוא מתאר: "הייתי על הטיסה המדוברת מניו יורק, הטיסה ש'חרדים עיכבו במשך שעה ורבע', לפי הכותרות. אשתי ואני חגגנו 25 שנות נישואים, וב-18:00 בערב היינו צריכים להמריא חזרה. פשוט לא האמנתי כשקראתי את כל הכתבות. היינו אמורים להמריא ב-18:00, אבל הודיעו לנו עוד לפני העלייה למטוס שיש עיכוב עד 18:45. זה גם היה כתוב על המסך בטרמינל, בלי קשר לאף נוסע, כמובן. עלינו למטוס וזה לקח זמן, לפחות עד 19:10 לדעתי. להערכתי, כל הסיפור עם החרדים לקח 5 דקות, לא יותר"

שם-טוב ממהר להסתייג ומדגיש: "אני כמובן לא מצדיק את ההתנהגות שלהם ואסור לעכב טיסה אפילו בדקה. כאדם חרדי לא נתקלתי מעולם בהתנהגות כמו שלהם".

מה בכל זאת גרם לשולח המייל לפנות לרהב מאיר? שם-טוב מבהיר: "שמעתי אותך מזדעזעת בתקשורת, ושמעתי עוד רבים עוסקים בכך וכועסים, וכיוון שהייתי שם, אני לא מבין איך הסיפור הזה תפס את כולם. זה הרי נשמע כל כך הזוי, איך לא בודקים? וזה גורם לישראל לנזק בינלאומי, לשם הטוב שלנו בכל עולם, אז מה קורה פה? התלבטתי כמה ימים אם לפנות אלייך, אבל חשוב לי שיידעו את האמת. יש לי עוד עדים רבים לסיפור הזה שהיו במטוס, אם צריך".

בעקבות הדברים, פנתה רהב מאיר ל"אל על" ושם מסרו את התגובה המפתיעה הבאה: "אכן, הפרטים שפורסמו בנושא לא היו מדויקים, בלשון המעטה. בפועל האיחור לא היה קשור כלל לאירוע שפורסם. ההסעה של המטוס אל עבר מסלול ההמראה בשדה התעופה ניו יורק בשעות הערב נמשכה כשעה ללא קשר למקרה. הטיפול בשני הנוסעים שסירבו לשבת במקומם התרחש אחרי שהמטוס כבר התנתק מהשער, והוא נמשך דקות ספורות בלבד. נמשיך לעשות הכל כדי להסיע את נוסעינו בנוחות, בבטחה ובהתאם ללוחות הזמנים".

"אני ממש לא רוצה שהפוסט הזה ייגן איכשהו על אותם 2 אנשים", מדגישה רהב מאיר, "אני רוצה שהוא ייגן על 8 מיליון אנשים מפני דיון ציבורי מתלהם, שבכלל לא מבוסס על עובדות".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (71 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים