חדשות בארץ

ניקי היילי בנאום חריף נגד האו"ם: "פשיטת רגל מוסרית"

'אין פלא שאף אחד לא מתייחס ברצינות לאו"ם ככוח השלום במזרח התיכון", אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם, לאחר שהעצרת הכללית הצביעה בעד גינוי ישראל

  • א' תמוז התשע"ח
אא

''אין פלא שאף אחד לא מתייחס ברצינות לאו"ם ככוח השלום במזרח התיכון", אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם, לאחר שהעצרת הכללית הצביעה בעד גינוי ישראל

העצרת הכללית של האו"ם הצביעה הלילה (חמישי) בעד גינוי ישראל בשל שימוש בכוח מופרז נגד פלסטינים בגבול עזה.

120 מדינות הצביעו בעד הצעת ההחלטה של אלג'יריה וטורקיה, שמונה מדינות התנגדו ו-45 נמנעו.

שגרירת ארצות הברית לאו''ם, ניקי היילי, ניסתה במהלך הלילה לתקן את ההצעה, כך שתכיל גינוי של חמאס בעקבות הירי לעבר ישראל. התיקון שהציעה היילי זכה לרוב של 62 מדינות תומכות בעצרת הכללית אך נפסל מסיבות פרוצדורליות לאחר שאלג'יריה טענה כי דרוש רוב של שני שליש ממדינות העצרת לאישור ההחלטה.

בעקבות הצעת הגינוי שאושרה, נשאה היילי נאום חריף, וכינתה את ההחלטה כ"פשיטת רגל מוסרית". "מול המחבלים של חמאס המסיתים לאלימות, יורים למעלה ממאה רקטות לעבר יישובים ישראליים, ואפילו תוקפים את המעבר שדרכו עוברת אספקה הומניטרית לעזה, ביצע היום האו"ם פשיטת רגל מוסרית בכך שקבע כי האלימות בעזה היא אשמתה של ישראל", אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם.

''אין פלא שאף אחד לא מתייחס ברצינות לאו"ם ככוח השלום במזרח התיכון. עם זאת, הנוהג המקובל להעלים עין מההטיה האנטי-ישראלית באו"ם משתנה. היום, רוב של 62 מדינות הצביעו בעד המאמץ שהובל על ידי ארה"ב לטפל באחריותו של חמאס לתנאים ההרסניים בעזה. היו יותר מדינות בצד הנכון מאשר בצד הלא נכון''.

היילי הוסיפה, ''בהצבעתן, מדינות אלו הכירו בכך שהשלום יושג רק כאשר תוכר המציאות, כולל האינטרסים הביטחוניים הלגיטימיים של ישראל, והצורך לשים קץ לטרור של חמאס''.

גם שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, תקף את ההחלטה לדחות את התיקון האמריקני. "אין גבול לצביעות של העצרת הכללית שפועלת בכל האמצעים כדי למנוע גינוי של ארגון טרור רצחני, הפסילה הזו היא תעודת עניות לאו"ם".

"הוכחנו הערב כי הרוב האוטומטי נגד ישראל הוא לא גזירת גורל וכי למאמץ הדיפלומטי המשותף עם בנות בריתנו יש תוצאות", והודה למדינת שתמכו בישראל במהלך ההצבעות.

תגיות:האו"םניקי היילי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה