דמויות ביהדות

הרב יעקב יוסף זצ"ל: קווים לדמותו הגדולה

הרב יעקב יוסף זצ"ל היה ראש ישיבת "חזון יעקב" ורבה של שכונת "גבעת משה" בירושלים. השאיר אחריו מאות הקלטות של שיעורי תורה

| א' אייר התשע"ט |
הרב יעקב יוסף זצ’’ל (צילום: פלאש 90)
אא

הערב, אור לב' באייר, חל יום ההילולא השישי של הרב יעקב יוסף זצ"ל.

1. הרב יעקב יוסף (18 באוקטובר 1946, כ"ג בתשרי תש"ז - 12 באפריל 2013, ב' באייר תשע"ג) היה ראש ישיבת "חזון יעקב", רב שכונת גבעת משה בירושלים, דיין, פוסק, חבר עיריית ירושלים וחבר הכנסת מטעם ש"ס בכנסת ה-11.

2. הרב יעקב יוסף ייסד ועמד בראשות ישיבת "חזון יעקב", הקרויה על שם סבו יעקב עובדיה. כמו כן הוא מונה כרב שכונת גבעת משה ותל ארזה בירושלים, והתגורר בשכונת שמואל הנביא בירושלים. היה חבר בגוף הכשרות "בד"ץ ישא ברכה". ודיין בבית הדין של קהילת היראים בראשות הרב שווארץ.

3. לאחר שאביו נתמנה כרב הראשי בתל אביב, העביר אליו את הנהגת בתי הכנסת בשכונת הבוכרים בירושלים, ואת מסירת שיעורי התורה שם. הרב יעקב שכלל את מערך השיעורים, וסדרם כשאת מרכזם העמיד בבית הכנסת בורכוב, שם אף הקים את ישיבת חזון יעקב, על שם סבו יעקב עובדיה.

4. הרב יוסף העביר במשך השנים שיעורי הלכה והשקפה יומיים, אף בבתי כנסת נוספים ברחבי הארץ. רוב שיעוריו משנותיו האחרונות היו מוקלטים.

5. הרב יעקב יוסף נפטר חצי שנה לפני פטירת אביו, בב' באייר תשע"ג (12 באפריל 2013). נקבר בהר המנוחות בירושלים. על מצבתו נכתב על פי צוואתו "פ"נ עבדך בן אמתך יעקב בן מרגלית יוסף", בלבד. אביו ובניו ספדו לו בהלוויתו.

6. הרב יוסף השאיר אחריו מאות הקלטות של שיעורי תורה. ההקלטות יצאו בדיסקים מסודרים לפי סדר השולחן ערוך.

7. לאחר גילוי מחלתו החל לערוך את סדרת ספריו בהלכה, לה העניק את השם "בעתה אחישנה" שערכו בגימטריה שווה לערכו של שמו. את ספריו ערך יחד עם בנו הבכור, הרב עובדיה. כשבוע לפני מותו יצא לאור הספר הראשון בסדרה, ונקרא שמו חזון יעקב - בעתה אחישנה על מועדים חלק א', כשאת הספר מעטרות הערות וחידושי בנו בשם "אמרי עובדיה". כעת עורכים את שאר ספרי הסדרה בהלכה על פי הקלטות שיעוריו.

מה ביקש הרב יעקב יוסף לכתוב על מצבתו? לחצו כאן והתרגשו.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (100 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים