חדשות בעולם

אלו סנקציות כלכליות הטיל טראמפ על איראן, ומה זה אומר בעצם?

משרד האוצר האמריקני פרסם רשימת סנקציות כלכליות שנשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ הטיל על איראן. באלו סנקציות מדובר, ומה זה אומר בעצם?

(צילום: פלאש 90, shutterstock)(צילום: פלאש 90, shutterstock)
אא

משרד האוצר האמריקני פרסם רשימת סנקציות כלכליות שנשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ הטיל על איראן. בין הסנקציות הללו, שתוקפן יחול בעוד שלושה חודשים (או ליתר דיוק ב-6.8.2018) נמצאות סנקציות שהופעלו על איראן כבר בשנת 2015 – כאשר ברק אובמה כיהן כנשיא.

מה כוללות הסנקציות הללו, ומה זה בעצם אומר לא רק מבחינת איראן עצמה אלא אף מבחינת העולם כולו? רשימת הסנקציות של טראמפ כוללות איסור רכישת דולרים, איסור רכישת זהב או מתכות אחרות יקרות ערך, איסור מכירה או קבלה באמצעות משלוח ישיר או עקיף של חומרי גלם כגון פלדה, פחם, אלומיניום ומתכות נוספות, איסור רכישת ומכירת המטבע האיראני (ריאל), איסור מכירת וקניית רכבים מהתעשייה האיראנית, איסור לסחור עם התעשייה הימית באיראן, איסור על קניית ומכירת נפט, סנקציות על עסקאות עם בנקים וחברות ביטוח איראניות, סנקציות והגבלות על חברות האנרגיה באיראן ואפילו איסור על רכישת שטיחים פרסיים.

אז מה זה אומר בעצם?

זה אומר שעל כף המאזניים ניצבות עסקאות שמנות במיוחד שכל אחת מהן מונה עשרות מיליארדי דולרים – שירדו לטמיון. אמנם להבטחת טראמפ עסקאות שכבר נחתמו לא נמצאות בטווח הסכנה, אך עסקאות עתידיות בין איראן לחברות בינלאומיות מכל רחבי העולם, גם כאלה שנמצאות על סף חתימה סופית, בהחלט נכללות בזה.

תגיות:איראןכלכלההסכם גרעיןסנקציותארה"ב

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה