חדשות בארץ

הותר לפרסום: צה"ל השמיד מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל

היום (א') פרסם דובר צה"ל כי במסגרת המאבק של צה"ל לגילוי מנהרות הטרור של חמאס, הוקמה לפני כשנתיים מעבדה טכנולוגית לגילוי ואיתור מנהרות. בתוך פעילות זו הותר היום לפרסום כי צה"ל השמיד באזור קיבוץ כפר עזה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל

| ל' ניסן התשע"ח |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

היום (א') פרסם דובר צה"ל כי במסגרת המאבק של צה"ל לגילוי מנהרות הטרור של חמאס, הוקמה לפני כשנתיים מעבדה טכנולוגית לגילוי ואיתור מנהרות. במעבדה פועלים טובי המוחות בשללתחומים מחקריים וטכנולוגיים, ביניהם פיזיקאים מהנדסים, אנשי החטיבה הטכנולוגית ליבשה, אנשי מודיעין וגיאולוגים.

המעבדה משמשת כזרוע הטכנולוגית לגילוי המנהרות, לצורך העניין  היא משתמשת במחקר קרקע חדשני ובו סריקה ופיענוח של תאי שטח. במקביל פועלת המעבדה לשיפור טכנולוגיות קיימות ומטרתה פיתוח טכניקות לאיתור ומיפוי, בהתאם לאתגר מנהרות הטרור בתוואים שונים.

אנשי המעבדה יחד עם אנשי המודיעין ועם כוחות ההנדסה ויחידות נוספות בשטח פעלו בשיתוף פעולה עד לאיתור המנהרה, חקירתה ועד לסיכולה.

לדברי דובר צה"ל: "בזכות שילוב היכולות של כוחות ההנדסה, המודיעין והחזית הטכנולוגית, המעבדה הגיעה להישגים מוכחים בהם איתורן וסיכולן של חמש מנהרות טרור בחודשים האחרונים".

בתוך כך, הותר היום לפרסום כי צה"ל השמיד באזור קיבוץ כפר עזה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל. החשיפה נעשתה באמצעות הפעלת אמצעים טכנולוגיים באזור הגבול עם עזה. לאחר חשיפת המנהרה פעלו כוחות הביטחון לאיטומה ע"י מערבלי בטון שהובאו לשטח.

מנהרה זו הינה החמישית במספר שצה"ל מאתר ומסכל בחודשים האחרונים.

בעקבות חשיפת המנהרה וניטרולה הבוקר, פנה מתאם פעולות הממשלה, אלוף יואב מרדכי לתושבי עזה בפוסט שפורסם באלמונסק: ״חמאס שמשקיע את כל כספיו בטרור במקום באנשים. אין לו מקום תחת השמש, אלא בבית הדין לפשעי מלחמה!״.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים