חדשות בארץ

נתניהו וליצמן בדקה ה-90: ניסיון למנוע בחירות

בעקבות דחיית מועצת גדולי התורה את פשרת חוק הגיוס, נועד הערב (א') סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, עם רה"מ, בנימין נתניהו, כדי להגיע לפתרון ולמנוע מצב של בחירות מוקדמות. האם יגיעו לפשרה ברגע האחרון?

| כ"ד אדר התשע"ח |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

בעקבות דחיית מועצת גדולי התורה  את פשרת חוק הגיוס, נועד הערב (א') סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, עם רה"מ, בנימין נתניהו, בניסיון להגיע לפתרון ולמנוע מצב של בחירות מוקדמות.

הערב הגיע  סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן , ללשכת רה"מ בנימין נתניהו, כדי למצוא פתרון למשבר חוק הגיוס. כמו כן, יערוך הערב הרב מרדכי שטרן, מזכיר מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל", סבב התייעצות בין  חברי המועצת.

על פי הדיווח ב'כיכר השבת', נשלחו הודעות פקס ע"י מזכיר המועצת לבתי האדמו"רים ובהן הצעת פשרה חדשה. במידה וההצעה תהיה מקובלת גם על נתניהו ותאושר, כבר ביום ד' הקרוב תערך ההצבעה על חוק הגיוס המתוקן בקריאה טרומית. 

עוד דווח כי בשעות מוקדמות יותר דחתה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל את הצעת מתווה הפשרה בעניין חוק הגיוס ע"י שרת המשפטים איילת שקד. "נתבקשתי להודיעכם כי בהחלטת רבותינו חברי מועצת גדולי התורה להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור התקציב - לא חל כל שינוי, ועליכם לפעול על פי החלטה זו". כך נכתב בהודעה רשמית שפרסם הרב מרדכי שטרן, מזכיר ה'מועצת', לח"כ של אגודת ישראל.

עם כל זאת, על פי הדיווח ניכר, כאמור, כי ישנו פתח אחרון של תקווה בעקבות פגישה אישית בין הרב מרדכי שטרן ועו"ד מירון, כדי לנסות ולשנות את מהלך העניינים.

טרם פרסום החלטת 'המועצת', זימן רה"מ את ראשי מפלגות הקואליציה לדון, ולאחר מכן נמסר מלשכת נתניהו: "ישיבת ראשי הקואליציה התקיימה ברוח טובה. אין עדיין נוסח שמוסכם בין המפלגות החרדיות. ראשי הקואליציה ממתינים לנוסח שלהם ולאחריו ימשיכו את הדיונים במטרה לפתור את המשבר".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים