חדשות בעולם

הפתעה: מועמד יהודי בראש הרשימה של המפלגה האסלאמסטית

המפלגה התוניסאית א-נהדה רוצה לשנות תדמית לאחר שהייתה מקושרת בעבר ל"אחים המוסלמים". עכשיו היא החליטה להריץ מועמד יהודי, סימון סלמה, בבחירות הקרובות: "בעיר בה גדלתי היו בית כנסת, כנסיה ומסגד"

אא

המפלגה האסלאמסטית בתוניסיה א-נהדה חשפה את רשימת המועמדים שלה לבחירות הקרובות, אלא שבראש הרשימה התגלתה הפתעה: מועמד יהודי. לקראת בבחירות המקומיות במאי יתמודד סימון סלמה, 56, כמועמד עצמאי בעיר החוף מונסטיר. ההחלטה הזאת התקבלה במסגרת שינוי פנימי שעברה המפלגה שבעבר נקשר שמה כמי שמזוהה עם תנועת "האחים המוסלמים". כיום חיים כ-1,500 יהודים בתוניסיה, רובם באי ג'רבה שבדרום המדינה. אלו יהיו הבחירות המקומיות הראשונות במדינה מאז המהפכה ב-2011. המדינה נמצאת כעת במשבר כלכלי בעקבות סדרת פיגועים וסלמה רוצה לשנות את המציאות הזאת.

סוכנות הידיעות הטורקית אנדולו, שוחחה עם סלמה, שסיפר על הזכות הגדולה להצטרף למרוץ הדמוקרטי. "א-נהדה היא מפלגה אזרחית עם זהות אסלאמית, הפתוחה למודרניות", אמר. "כל היהודים במדינה יכולים להשתתף בחיים הפוליטיים כמו אזרחים אחרים". סלמה סיפר כי "בעיר בה גדלתי עמדו יחד בית כנסת, כנסייה ומסגד. על אף שילדי העיירה היו בעלי אמונות שונות, האזרחות שלנו איחדה בינינו". אם ינצח בבחירות הקרובות, סלמה מתכנן לעודד את הקהילה היהודית להשתתף בבחירות הקרובות לפרלמנט. "לא אתחרט על הניסיון הזה מאחר שהעתיד של תוניסיה הוא מעל הכול", אמר סלמה.

בימים האחרונים פרסמנו על אירוע מביש בבית הנבחרים בתוניסיה: חבר פרלמנט תוניסאי קרע את דגל ישראל במהלך דיון בפרלמנט, שעסק בשאלה האם לאסור כל יחסים עם ישראל. הצעת החוק עלתה בחודש שעבר, ומטרתה הייתה להפוך את היחסים עם ישראל לעבירה פלילית. ההצעה נדחתה על ידי חברי הפרלמנט, כשגם נשיא תוניסיה הביע את התנגדותו לחוק. אלא שההחלטה לא התקבלה בשאת נפש, לפחות לא אצל כל חברי הפרלמנט. אחד מהם הוא חבר הפרלמנט מהאופוזיציה עמאר אמרוסיה, שהחליט לקרוע את דגל ישראל במחאה על ההתנגדות לחוק. האירוע הועבר בשידור חי טלוויזיה הממלכתית במדינה. במפלגת "נהאדה" האיסלאמית דחו גם הם את החוק וטענו כי הוא יזיק ליחסים עם מדינות אחרות במערב.

תגיות:יהודיתוניסיההמפלגה האסלאמסטית

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה