חדשות בארץ

לראשונה בישראל: איזו עיר תפעיל מכוניות ללא נהגים?

מהפכת המכוניות האוטונומיות מגיעה לישראל, והעיר הראשונה שתאמץ אותה תהיה אשדוד - שבימים אלו מסיימת מערך ניסויים מוצלח על הרכבים החדשים ומכינה מיפוי תלת ממד של הרחובות, כדי לוודא שהדבר ייעשה בבטיחות המירבית

מכוניות אוטומטית (צילום: shutterstock)מכוניות אוטומטית (צילום: shutterstock)
אא

מהפכת המכוניות האוטונומיות מגיעה לישראל, והעיר הראשונה שתאמץ אותה תהיה אשדוד - שבימים אלו מסיימת מערך ניסויים מוצלח על הרכבים החדשים ומכינה מיפוי תלת ממד של הרחובות, כדי לוודא שהדבר ייעשה בבטיחות המירבית. על המיפוי המיוחד אחראית חברת מובילאיי, שבין היתר אוספת נתונים על מסלולי האוטובוסים העירוניים, שיועברו למאגר דיגיטלי ענק. 

תהליך המיפוי ייארך חודשים ספורים, כשבמהלכם ייבחן צוות מיוחד ממשרד התחבורה את חוקי התעבורה הנוכחיים, במטרה ליישם את השינויים הדרושים להפעלת מכוניות ללא נהג גם בערים נוספות. המידע שייאסף ישמש את מערכת המיפוי בגם בתיקון התשתיות בכבישים על ידי התראות שיישלחו אליה. "מדובר באחד השלבים הראשונים בהגשמת החזון להפוך את אשדוד לעיר המובילה בישראל, בהטמעת תשתיות וניסויים בתחבורה חכמה", כך התבטא ראש העיר יחיאל לסרי. 

לדברי ראש אגף פיתוח התעשייה בעיר, ד"ר סמדר איצקוביץ, הנחת התשתית להפעלת רכב אוטונומי בעיר, מטרתה לקדם את המעבר לעידן האוטונומי שיאפשר בין ביתר גם תחבורה בטוחה יותר ופחות תאונות. 

תגיות:מכוניותכבישישראלאוטונומיות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה