חדשות בארץ

מזעזע: הכנופיה צדה, שחטה וסחרה בבעלי חיים

במבצע מעצרים נרחב בשיתוף רשות הטבע והגנים נעצרו 19 חשודים בחשד לצייד לא חוקי ואכזרי של חיות בר. על פי החשד, החשודים שחטו וסחרו בבשר בהיקף עצום. בין העצורים: תושבי ירכא, גוש חלב, וחיפה

| כ"ז שבט התשע"ח |
(צילומים: דוברות המשטרה)
אא

במבצע מעצרים נרחב שקיימה עצרה משטרת ישראל לפנות בוקר 19 חשודים בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר, זאת במסגרת מבצע משותף עם רשות הטבע והגנים. מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה לפיה מתקיים בצפון הארץ צייד לא חוקי מאסיבי, שחיטה וסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים. פקחי רשות הטבע והגנים המורגלים בחקירות ציד לא חוקי ובמראות קשים של תוצאות הצייד, הזדעזעו אף הם מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו.

"תופעת הצייד הלא חוקי מבוצעת בצורה אכזרית תוך התעללות גסה בבעלי החיים, פוגעת בצורה קשה בחיות הבר ובערכי הטבע ומהווה זלזול בוטה בשלטון החוק", נמסר מהמשטרה. לפנות בוקר, בתום חקירה משולבת של יחידה מרכזית במשטרת ישראל ורשות הטבע והגנים, במסגרתה נאספו ראיות כנגד עברייני צייד וסחר לא חוקי של חיות הבר, יצא לדרכו המבצע באמצעות צווי חיפוש. במבצע השתתפו למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ, לוחמי משמר הגבול, כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים.

"במסגרת החקירה המאומצת של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים עלה חשד למעורבות של חשודים רבים בביצוע צייד לא חוקי של חיות בר בהן צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. זאת בנוסף לחשד לביצוע עבירות פליליות נוספות", נמסר מהמשטרה. "עם החלת שלב החקירה הגלויה הבוקר, החלו הצוותים הרבים בביצוע מעצר החשודים ביישובים: חורפייש, ירכא, גוש חלב, עכברה, ריחאנייה וחיפה".

כאמור, עד כה נעצרו 19 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו ממצאים רבים ביניהם: תחמושת רבה הכוללת כדורי צייד, תחמושת לאקדח, מחסניות, חגורות כדורי צייד, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, ששה דורבנים, שש חוגלות, כלבי צייד, בשר חיות בר ועוד. כלל העצורים הובאו לחקירה ובהמשך לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום בנצרת. על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים, ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, מסר בתגובה: "שיתוף הפעולה של רשות הטבע והגנים עם משטרת ישראל בחקירות ובאכיפת צייד לא חוקי הוא פורה, חשוב וקריטי על מנת לתפוס את העבריינים בתחום, למצות את ההליך הפלילי מולם ולהעמידם לדין תוך השתת העונשים הקבועים בחוק. רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים באכיפת הצייד הלא חוקי, כאשר לאחרונה החלנו בהקמת יחידת מודיעין חדשה בשיתוף משטרת ישראל כדי לייעל את כל מערך האכיפה בנושא זה ובכלל. כל זאת במקביל לקידום חקיקה שתחמיר את רף הענישה לטובת יצירת הרתעה משמעותית עוד יותר בין היתר באמצעות עונשי מאסר כבדים. יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע וחיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים