חדשות יהדות

תורה ועבודה: נפתחה התוכנית לשילוב חרדים בשירות המדינה ובשלטון המקומי

המחזור הראשון של "תכנית משפיעים" שנולדה מהחלטת ממשלה לפני יותר משנתיים, יצא לדרך. החרדים יעברו הכשרה של חצי שנה וישתלבו כעובדי מדינה במשרות בכירות

| ט"ז שבט התשע"ח |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

המחזור הראשון של "תכנית משפיעים", לשילוב המגזר החרדי במשרות מפתח בשירות הציבור, נפתח השבוע. התכנית, שיצאה לפועל בעקבות החלטת ממשלה מ-2015, בוחנת כיצד ניתן לשלב את המגזר החרדי בשירות המדינה וממליצה על דרכים לשילובם. במסגרת התכנית יוצקו 50 תקנים, מחצית לגברים ומחציתם לנשים, כש-35 מתוכן מיועדים לשירות המדינה ועוד 15 לשלטון המקומי, כשהמטרה היא לשלב בוגרי אקדמיה חרדים למשרות הללו.

השלב הראשון הוא שלב ההכשרה, בו ייחשפו החרדים לתוכן מגוון בענייני המדינה וחברה הישראלית, שירות המדינה והשלטון המקומי. בשלב המעשי הם ייחשפו להקניית כלים מקצועיים וניהוליים. לאחר ההכשרה שתימשך חצי שנה הם ישתלבו במשרות בכירות במוסדות השונים.

בחזון התכנית נכתב כי "מטרתה לבנות עתודה חרדית מובילה, מקצועית ובעלת תודעת אחריות ציבורית, שתשתלב בתפקידים משמעותיים בדרגי כניסה לשירות המדינה ולשלטון המקומי, תוביל לייצוג ראוי של הקהילה במערכות הממשל ותפעל לקידום מדיניות ציבורית טובה וממלכתית יותר, למדינת ישראל ולציבור הישראלי על כל חלקיו".

 

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (78 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים