חדשות בעולם

H&M ממשיכה להסתבך, הפעם בפרסומת גזענית במיוחד

בפרסומת אחרונה של רשת האופנה H&M הופיע ילד אפרו אמריקני כשהוא לובש חולצת קופוצ'ון ירוקה שעליה כיתוב לכאורה 'תמים'. אולם מי שהצליח לקרוא בין השורות והבין את המסר, הצליח להתרגז ובצדק

| כ"ג טבת התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

בפרסומת אחרונה של רשת האופנה H&M הופיע ילד אפרו אמריקני כשהוא לובש חולצת קופוצ'ון ירוקה שעליה כיתוב לכאורה 'תמים'. מי שהצליח 'לקרוא בין השורות' היה לא אחר מאשר זמר מפורסם, שמיהר להודיע בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מחרים את הרשת ויותר לא יעבוד עמה. הכיתוב ה'תמים' שהצליח להרגיז ובצדק, היה COOLEST MONKEY IN THE JUNGLE, שמשמעותו "הקוף הכי מגניב בג'ונגל".

ברית כרותה לשפתיים, אך לא רק. גם למילים כתובות יש כוח, טען הזמר וסירב לקבל את הטענה כי מדובר בכיתוב שאין מאחוריו שום כוונה גזענית. עד מהרה עשתה לה התמונה התמימה כנפיים ברשתות החברתיות, וכשהפכה לוויראלית הצטרפו עוד ועוד אמנים אפרו-אמריקאיים שעוררו מהומה רבתי ברשת - דבר שהביא לפרסום התנצלות רשמית מצד החברה ולהסרת תמונת הילד. "אנו מבינים ומסכימים עם התגובות לתמונה, מתנצלים מכל הלב ומתחרטים על הכיתוב", נכתב בהתנצלות. "הסרנו את התמונה המדוברת מכל ערוצי התקשורת שלנו, והקופוצ'ון כבר לא נמכר בחנויות".

עוד הבטיחה הרשת כי תבצע בדיקות מקיפות לתהליכי העבודה בחברה, כדי להימנע ממקרים כאלו בעתיד. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

לומדים לצייר 4 קומיקס - דבורה בנדיקט

55לרכישה

מוצרים נוספים

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

ספר תורה לילדים

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

המכתב - הרב יצחק פנגר

אנשים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

לכל המוצרים