חדשות בעולם

H&M ממשיכה להסתבך, הפעם בפרסומת גזענית במיוחד

בפרסומת אחרונה של רשת האופנה H&M הופיע ילד אפרו אמריקני כשהוא לובש חולצת קופוצ'ון ירוקה שעליה כיתוב לכאורה 'תמים'. אולם מי שהצליח לקרוא בין השורות והבין את המסר, הצליח להתרגז ובצדק

| כ"ג טבת התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

בפרסומת אחרונה של רשת האופנה H&M הופיע ילד אפרו אמריקני כשהוא לובש חולצת קופוצ'ון ירוקה שעליה כיתוב לכאורה 'תמים'. מי שהצליח 'לקרוא בין השורות' היה לא אחר מאשר זמר מפורסם, שמיהר להודיע בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מחרים את הרשת ויותר לא יעבוד עמה. הכיתוב ה'תמים' שהצליח להרגיז ובצדק, היה COOLEST MONKEY IN THE JUNGLE, שמשמעותו "הקוף הכי מגניב בג'ונגל".

ברית כרותה לשפתיים, אך לא רק. גם למילים כתובות יש כוח, טען הזמר וסירב לקבל את הטענה כי מדובר בכיתוב שאין מאחוריו שום כוונה גזענית. עד מהרה עשתה לה התמונה התמימה כנפיים ברשתות החברתיות, וכשהפכה לוויראלית הצטרפו עוד ועוד אמנים אפרו-אמריקאיים שעוררו מהומה רבתי ברשת - דבר שהביא לפרסום התנצלות רשמית מצד החברה ולהסרת תמונת הילד. "אנו מבינים ומסכימים עם התגובות לתמונה, מתנצלים מכל הלב ומתחרטים על הכיתוב", נכתב בהתנצלות. "הסרנו את התמונה המדוברת מכל ערוצי התקשורת שלנו, והקופוצ'ון כבר לא נמכר בחנויות".

עוד הבטיחה הרשת כי תבצע בדיקות מקיפות לתהליכי העבודה בחברה, כדי להימנע ממקרים כאלו בעתיד. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים