חדשות יהדות

הראשון לציון ספד למרן זצ"ל: "הציבור הספרדי חב לו הכרת הטוב רוחנית"

עולם התורה מרכין ראשו: הראשון לציון הרה"ג יצחק יוסף, שנמצא בדרכו למסע הלווייתו של הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, התבטא בשעה האחרונה ואמר כי , הציבור הספרדי חב לו הכרת הטוב רוחנית היות ובזכות הנהגותיו נמנע פילוג בין האשכנזים לספרדים

הרב יצחק יוסף והרב שטיינמן זצ''ל (צילום: פלאש 90)הרב יצחק יוסף והרב שטיינמן זצ''ל (צילום: פלאש 90)
אא

עולם התורה מרכין ראשו: הראשון לציון הרה"ג יצחק יוסף, שנמצא בדרכו למסע הלווייתו של הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, התבטא בשעה האחרונה ואמר כי , הציבור הספרדי חב לו הכרת הטוב רוחנית היות ובזכות הנהגותיו נמנע פילוג בין האשכנזים לספרדים. 

את דבריו נשא הראשון לציון הבוקר (ג') במסגרת הספד למרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן. "הסתלקותו של שריד אחרון לדור דעה מרן הגראי"ל שטיינמן, היא אבידה גדולה. בזכות הנהגתו הייחודית נמנע לאורך השנים פילוג עם עולם התורה והציבור הספרדי, והוא היה מהראשונים להוקיר ולהכיר את הנהגת עולם התורה הספרדי כשווה בין שווים".

לדבריו, עובדה זו היא שגרמה לפריחה ושגשוג של עולם התורה הספרדי ועל כן מחובתו של ציבור זה להכיר טובה. "הציבור הספרדי כולו חב לו הכרת הטוב רוחנית, וכל בני הישיבות, אברכי הכוללים ובעלי הבתים - צריכים לצאת ולהשתתף בהלוויה לכבודה של תורה", דברי הראשון לציון. 

תגיות:הספדהראשון לציוןפטירההרב שטיינמןהכרת הטוב

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה