חדשות בארץ

הפקעות הקרקע בגוש דן בעקבות תוואי הרכבת הקלה יוצאות לדרך

בימים הקרובים עתידים בעלי נכסים שנמצאים בתוואי של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה לקבל מכתבים הנוגעים להפקעות הקרקע, ויוכלו להגיש תביעה לפיצויים

| י"ז כסלו התשע"ח |
(צילום מסך מיוטיוב)
אא

בימים האחרונים פורסמו בילקוט הפרסומים הרשאות להפקעת קרקעות נרחבות, בקווי הרכבת הקלה – בתוואי של המקטע המערבי של הקו הסגול, ובתוואי של המקטע הדרומי של הקו הירוק. המשמעות של הפרסום הזה הוא שבימים הקרובים עתידים בעלי נכסים מהאזורים הללו לקבל מכתבים אשר נוגעים להפקעות הקרקע באזור – בתל אביב, ברמת גן, בגבעתיים ובגבעת שמואל, כמו גם בקריית אונו, בחולון ובראשון לציון.

על פי הטבלה שפורסמה בילקוט הפרסומים, חלק מן ההפקעות הן הפקעות זמניות, לתקופה של עד 8 שנים, ואילו אחרות הן הפקעות מוחלטות וקבועות. עד כה נערכו תכנונים לגבי מקטעי הקווים, וכעת יוצאת ההפקעה לפועל – ומדובר בהפקעה הנרחבת ביותר במסגרת פרויקט הרכבת הקלה, והיא משתרעת על שטחים גדולים מאד, כך על פי דבריו של עו"ד צבי שוב, ממשרד עו"ד צבי שוב אשר מתמחה בתכנון ובבנייה.

ההפקעה, על פי דבריו של עו"ד שוב, עולה על בנייני מגורים במקומות מסוימים, ואילו במקומות אחרים – על קרקעות פנויות. גם באזורים שבהם ההפקעה היא זמנית, ככל הנראה יחולו מגבלות שונות על המגרשים גם לאחר השבתם. ישנם מקומות שבהם ההפקעה עוברת רק בחלקה בבנייני מגורים, ולא ברור מה יקרה במצב זה.

בעלי הנכסים שבתוואי ההפקעה יוכלו להגיש תביעה לפיצויים מרגע שההפקעה תיכנס לתוקף, כך הסביר עו"ד עופר טוויסטר, גם הוא בעל משרד עו"ד המתמחה בתכנון ובבנייה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (75 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים