חדשות יהדות

במה להתחזק לרפואת הרב שטיינמן? 5 עצות מצילות חיים

מצבו של הגראי"ל שטיינמן עדיין קשה, ועם ישראל מייחל לרפואתו השלמה. לפניכם 5 עצות מעשיות להתחזקות לרפואתו השלמה והמהירה

  • ח' כסלו התשע"ח
הרב שטיינמן (צילום: פלאש 90)הרב שטיינמן (צילום: פלאש 90)
אא

הרב גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', נשא שיחה מיוחדת לתלמידי הישיבה, והציע להם 5 נקודות להתחזקות רוחנית, לרפואתו של הרב שטיינמן.

1. הקדשת לימוד תורה לזכויות החולה - "הדבר הראשון שצריך, כבר הזכרנו מה שידוע מהט"ז, שאם עוסקים בתורה ומכוונים בלימוד לזכות מישהו זה משפיע", אמר הרב אדלשטיין. "וכן זכורני מימי בחרותי בישיבת לומז'ה, שכשהיו באים אל רבי אליהו דושניצר לבקש שיתפלל עבור חולים, היה אומר לבני הישיבה להקדיש את לימודם לזכות החולה שיתרפא".

"וכך גם אנחנו עכשיו צריכים זכויות, רבינו הגדול צריך רפואה", המשיך הרב אדלשטיין בדבריו, "ולכן נקדים עכשיו שזכות עסק התורה שלנו שנעסוק כעת יהיה לזכותו ולרפואתו השלמה של רבינו אהרן יהודה לייב בן גיטל פיגא לרפו"ש בתוך שאר חולי ישראל".

2. זהירות אדירה מלשון הרע - "אבל יש גם צורך לעשות חיזוק, להתחזק למעשה", המשיך הרב ואמר, "ויש דבר אחד חשוב מאד, בשב ואל תעשה, להתחזק בשמירת הלשון, לא לדבר לשון הרע. ולשון הרע הוא לא רק שקר, אלא אפילו אמת, כמו שמצינו במרגלים שאמרו אמת וזה היה לשון הרע, ואם מדברים לשון הרע של שקר, יש בזה שני דברים, גם לשון הרע וגם שקר".

עוד עורר ראש הישיבה וזעק: "צריכים חיזוק בשמירת הלשון. כשמתרגלים זה לא קשה, אבל קשה להתרגל, והעצה היא ללמוד חפץ חיים ושמירת הלשון, שיש שם הלכות וגם דברי מוסר, בחפץ חיים יש הלכות מה הם דיני לשון הרע, וזה שולחן ערוך על הלכות לשון הרע, ובשמירת הלשון יש שלושה שערים, דברי חיזוק חשובים מאד בנוגע לשמירת הלשון".

3. כיבוד אב ואם – "ועוד דבר שהוא מעשרת הדיברות, כיבוד אב ואם", אמר ראש הישיבה לתלמידיו. "כתוב בגמרא שזה קשה מאד, כיבוד אב ואם לצאת ידי חובה זה דבר קשה מאד, אבל צריך להתאמץ, להיזהר בכיבוד אב ואם, להיזהר בכבודם, ולכל הפחות שלא יהיה ביזיון. זה עבודה קשה מאד, שצריכים להתרגל בזה, וזה לא פשוט, אבל זה מעשרת הדיברות, וזו זכות גדולה מאד", עורר הרב אדלשטיין.

4. זהירות מביטול תורה - "וגם ביטול תורה, זה איסור גמור. סתם ביטול תורה, לבטל זמן, ביטול תורה על סקרנות, לקרוא דברים בטלים, אדם מבטל על סקרנות המון זמן, ואין בזה שום רווח, זה לא נוגע למעשה, רק ביטול תורה, וזה חיוב תמידי להיזהר מביטול תורה, אבל עכשיו החיוב יותר גדול, להיזהר מבטלה, וכל החיזוקים האלו יהיו לזכותו ולרפואתו של רבינו הגדול", קרא ראש הישיבה לתלמידיו הקשובים.

5. תפילה – שמחייבת את הישועה - "וגם תפילה, יש בנוסח התפילה "יהי רצון" על חולים, ומסתבר שאפילו בשבת אפשר לומר את זה, כמו שאומרים בשבת מי שברך על חולים", אמר ראש הישיבה, והוסיף: "ובמהרש"א בקידושין כתב שתפילה זה לא נס. צריכים לדעת את האמת: תפילה של כל אחד ואחד, אם הוא מתפלל, ומתפלל באמת, זה דרך הטבע שתהיה ישועה, רק צריך להתפלל, תפילה באמת".

כמה להתפלל? המשיך ראש הישיבה ואמר: "וכתוב בחז"ל שיש להתפלל עוד ועוד, משה רבינו התפלל הרבה תפילות כמנין ואתחנן, עד שהקב"ה אמר לו 'רב לך', ובלי זה היה מוסיף להתפלל, ואם היה מתפלל עוד היה מבטל את הגזירה, אבל הקב"ה אמר לו 'רב לך', אל תתפלל יותר, אסור לו להתפלל, אבל אנחנו אין לנו איסור להתפלל, וכמה שמתפללים יותר אז יותר סיכויים לישועה", סיים ראש הישיבה את דבריו.

תגיות:חיזוקרפואההרב שטיינמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה