חדשות בארץ

3 חודשים אחרי קריסתו: גשר רמת אלחנן הוקם מחדש

הגשר שמחבר את בני ברק וגבעת שמואל הוקם מחדש הלילה, כאשר קורה במשקל 70 טון הונחה בחלקו החסר של הגשר

| כ"ז חשון התשע"ח |
(צילום: נתיבי ישראל)
אא

חברת נתיבי ישראל הקימה הלילה (חמישי) מחדש את גשר הולכי הרגל שמחבר את בני ברק וגבעת שמואל. כזכור, הגשר קרס לפני כשלושה חודשים בשל משאית שעליה מנוף אשר התנגשה בו. בשל העבודות להקמת הגשר מחדש, נחסם הכביש בין השעות 23:00 ועד 4:00 לפנות בוקר.

העבודות לשיקום הגשר שקרס נאמדות במיליון ש"ח. באמצעות מנוף מיוחד, הציבו הצוותים קורה במשקל של 70 טון. אורכה של קורת הבטון החדשה הוא 20 מטרים, ורוחבה 3.4 מטרים. המנוף המיוחד שהניף את הקורה שקל 300 טון.

כזכור, בעקבות ההתנגשות בגשר, הוא קרס על המשאית בה נסע אליחי טדרי ז"ל. העבודות לשיקום הגשר היו אמורות להימשך כחצי שנה, אולם המלאכה הוקדמה, ככל הנראה בשל העובדה שהולכי רגל חצו את הכביש הסואן רגלית מאז הקריסה - מצב מסוכן ביותר.

זמן קצר לאחר התאונה אירעו מקרים נוספים שבהם פגעו משאיות בגשרים. כך היה בכביש 1, כאשר שלושה בני אדם נפצעו באורח קל לאחר שטרקטור שהועמס על משאית נתקע בגשר, נפל ופגע ברכב סמוך למחלף בן גוריון. באירוע אחר פגע מנוף משאית בגשר במחלף לה גווארדיה בנתיבי איילון.

גורם בחברת נתיבי ישראל ציין כי "נסיעה עם מנוף מורם או עודף משקל בהובלתו היא כמו נסיעה באור אדום מבחינת הסיכוי להתרחשות תאונות קטלניות".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (79 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים