סיפורי אמונה

החייל הגיע לנחם את הרב שטיינמן, שפרץ בבכי למשמע סיפורו

"לא היה לה חשוב שום דבר. לא גובהי והמראה המוזר שלי במדים, לא מעמדה כרבנית שכבר הייתה ידועה בעיר ובציבור החרדי. היא ראתה יהודי כאוב". סיפור מיוחד על הרבנית שטיינמן ע"ה

הרב שטיינמן (צילום: פלאש 90)הרב שטיינמן (צילום: פלאש 90)
אא

אבי כץ, מייסד קופיקס, בסיפור מיוחד ומעורר דמעות על הרבנית תמר שטיינמן ע"ה, אשתו של הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן זצ"ל, ממנהיגי עולם התורה.

בטור שפרסם ב'ידיעות', מספר כץ: "שלום הגליל. בשמונת החודשים הראשונים של המלחמה שירתתי בשריון בקו הראשון. אין כמעט דבר רע שלא קרה לחברים שלי. מסביבי נפצעו, נהרגו, נשרפו לי מול העיניים.

"הייתי ילד חרדי יתום מאב, שהתגייס לצבא. אחרי שמונה חודשים יצאתי הביתה לבני-ברק לחופשה, לבקר חבר שנפצע קשה ושכב אז בבית חולים ולנסוע ללוויה של חבר שנפל. בתחנה שליד ביתנו בפינת הרחובות חזון אי"ש ורבי עקיבא חיכיתי לאוטובוס כדי לנסוע ללוויה, אחרי שביקרתי אצל אמי האלמנה", ממשיך כץ לתאר את הימים הקשים ההם.

"תחנת האוטובוס, שקיימת עד היום, הייתה ליד בית אמי וגם ליד הבית שבו מתגורר עד היום הרב אהרן שטיינמן שיחיה, מנהיג הציבור הליטאי, שכבר אז היה ראש ישיבה בישיבת פוניבז'. עמדתי בתחנה. התחושה הייתה קשה, הלב כבד – בין ביקור אצל פצוע ללוויה, ובדרך לחזית, והיה קשה להיפרד מאמא. אני מניח שארשת פניי הביעה את מה שהרגשתי", משחזר כץ את תחושותיו ברגעי הפרידה, טרם השיבה לחזית.

"פתאום יצאה מהבית הרבנית תמר שטיינמן ז"ל, אשתו של הרב שטיינמן. הכרנו היטב. היא הייתה חברה של אמי המנוחה, שאותה לא נטשה גם ברגעים הקשים של אלמנותה. גם כאשר התפרסם בעלה. אישה נמוכת קומה, מאירת פנים. היא ניגשה אליי ועיניה אורו: 'אבי'לה, מה נשמע?' לא הסתרתי את העצב הגדול שהייתי שרוי בו. סיפרתי לה מאין באתי ולאן אני הולך.

"הרבנית התמתחה במלוא קומתה אלי. 'הכל יהיה בסדר אבי'לה, אתה תראה, הכל יהיה בסדר. אם ירצה השם, תחזור בשלום', היא אמרה. לא היה לה חשוב שום דבר. לא גובהי והמראה המוזר שלי במדים, לא מעמדה כרבנית שכבר הייתה ידועה בעיר ובציבור החרדי. היא ראתה יהודי כאוב.

"אחרי שנפרדנו יצאתי ללוויה, ומשם חזרתי ללבנון ל-6 חודשים נוספים בקו הראשון. החום של הליטוף של הרבנית שטיינמן וההבטחה שלה שיהיה בסדר הלכו איתי 6 חודשים, עד שחזרתי הביתה מלבנון", ממשיך כץ בדבריו.

"לימים כשהלכה הרבנית לעולמה, באתי אל הרב שטיינמן לניחום אבלים. לפני שקמתי ללכת, מי שהגיע איתי סיפר את הסיפור לרב שטיינמן. הרב הקשיש פרץ בבכי ולא נרגע דקות ארוכות", מסיים כץ את זכרונותיו מהרבנית הדגולה בעלת הלב הרחום והרגיש.

תגיות:הרב שטיינמןחיילהרבנית שטיינמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה