חדשות בעולם

חברת תחפושות ניסתה למכור... תחפושת של אנה פרנק

שיא של חוסר טקט: אתר גדול המוכר תחפושות הציג לראווה תחפושת חדשה: 'תחפושת אנה פרנק – לבנות'

| כ"ח תשרי התשע"ח |
תחפושת של אנה פרנק
אא

פורים אמנם עדיין רחוק אבל בעולם המערבי עונת התחפושות היא בעיצומה: בסוף החודש יחול האלווין (חג עממי שנחגג על ידי נוצרים בתור 'ליל כל הקדושים') שבו נוהגים ילדים ללבוש תחפושות ולדפוק על דלתי השכנים בבקשה לממתקים בתמורה להימנעות מתעלולים. מטבע הדברים, זו התקופה שבהן תחפושות יוצאות דופן זוכות לסיקור בתקשורת, ותחפושת יוצאת דופן במיוחד כזו זכתה לא רק לסיקור אלא גם לתגובות מזועזעות.

התחפושת המדוברת כוללת שמלת כפתורים כחולה וברט ירוק ששווקו באתר של חברת תחפושות גדולה תחת השם 'תחפושת אנה פרנק – לבנות'.  

"אנחנו תמיד יכולים ללמוד מהמאבקים של ההיסטוריה!" נכתב לצד תמונת התחפושת. "לרוע המזל, מלחמת העולם השנייה זעזעה את העולם באופן שאיש לא חזה...היא גם יצרה כמה גיבורים לא צפויים, כאשר אפילו נערה צעירה כמו אנה פרנק שהיו לה רק יומן ותקווה יכלה להפוך להיות השראה לכולנו".

המילים הגבוהות לא בדיוק מנעו את הביקורת העזה מכל מי שנתקל בתחפושת. "יש דרכים טובות יותר להנציח את זכרה של אנה פרנק", כתב בטוויטר אחד ממנהלי הליגה נגד השמצה, אחד מרבים שהתקוממו ברשת החברתית נגד התחפושת. "אנחנו לא צריכים להפוך את זכרונה לדבר טריוויאלי כמו תחפושת".

גל הביקורת – וכנראה העובדה שקונים לא בדיוק עטו על התחפושת – גרם לחברה להבין שיש משהו חסר טקט בתחפושת החדשה שבחרו להציג. התחפושת הוסרה מהאתר, ומנהל יחסי הציבור של החברה פרסם התנצלות. "אנחנו מוכרים תחפושות לא רק להאלווין אלא גם לשימושים רבים כמו מחזות בתי ספר... העברנו הלאה את הפידבק לגבי התחפושת, והיא הוסרה מהאתר שלנו".

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (86 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים