סיפורים אישיים

עברה מוות קליני במלחמת יום כיפור, ושרדה: "אלוקים ראה והחזיר אותי לחיים"

"אני זוכרת את הנשמה שלי עוזבת את הגוף. הרגשתי שאני מרחפת בין שני העולמות, אבל לא הסכמתי לוותר על החיים", סיפורה המיוחד של ענת יהלום, חיילת שנפצעה אנושות במלחמת יום כיפור, אך שרדה כנגד כל הסיכויים ונשארה כדי לספר את הנס

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

סיפורה המיוחד של ענת יהלום - חיילת שנפצעה באורח אנוש במלחמת יום הכיפורים ואף חוותה מוות קליני, שרדה ונשארה כדי לספר את הקורות אותה. "אני זוכרת את הנשמה שלי עוזבת את הגוף. הרגשתי שאני מרחפת בין שני העולמות, אבל לא הסכמתי לוותר על החיים", במילים אלו פותחת יהלום את סיפורה, בראיון לאושרת קוטלר. 

השבוע הוענק ליהלום פרס מופת שיקומי מטעם משרד הביטחון, על הדרך שעברה מאז אותה פציעה ביום כיפור ועד להחלמה שלה - שכללה לא מעט מלחמות יומיומיות. מהפציעה שלה היא אינה זוכרת הרבה, חוץ מזה שהיא פונתה על נגמ"ש תחת ההפצצות, למרפאה של הגדוד. מרגע הפינוי ועד לרגע שבו היא מתקבלת במיון בית החולים 'תל השומר', היא עוברת שתי החייאות. "הרגשתי שאני מרחפת בין שני העולמות", היא משחזרת כיום. "אני זוכרת את הנשמה שלי עוזבת את הגוף ועולה לשמיים. אני לבד, מתהפכת מהבטן לגב ואני רואה שהקטסטרופה היא מזעזעת".

בתוך כך היא מתארת רגע של ויתור שנבע מתוך "ריחוף ושלווה". רק ברגע שראתה את החיזיון של חבריה והוריה עומדים מעל הקבר שלה - החלה לצרוח בקול לא לה: "תוציאו אותי מפה", ועל הנס שאירע לה דקות לאחר מכן יש לה רק דבר אחד לומר: "אלוקים ראה אותי, והחזיר אותי לחיים".

תגיות:מלחמת יום כיפורמוות קלינינס

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה