עובדות שלא ידעתם

למה מכונה לממכר משקאות מסוכנת יותר מכריש? שבע עובדות מפתיעות

וגם: מה אחוז החיידקים בגוף האדם ואיפה אסור לצאת מהבית בלי כסף בכיס? שבע עובדות מפתיעות שאולי לא ידעתם

| י"ב אלול התשע"ז |
(צילום: shutterstock)
אא

1. האם ידעתם ש... מספר המהלכים האפשריים במשחק השחמט גדול יותר ממספר האטומים בכל היקום הידוע לנו כיום?

2. האם ידעתם ש... שטחה של רוסיה גדול יותר משטחו של הכוכב פלוטו? רוסיה איננה רק המדינה הגדולה ביותר בעולם: אפילו חלק מגרמי השמיים שאנחנו יכולים לצפות בהם – קטנים ממנה...

(צילום: shutterstock)

3. האם ידעתם ש... הסיכוי של כל אדם להיהרג על ידי מכונה לממכר משקאות או חטיפים הוא כפול מהסיכוי להינשך על ידי כריש? תקיפות של כריש אמנם זוכות להרבה יותר פרסום תקשורתי, אבל לא משום שזה סוג התאונה השכיח ביותר – או המוזר ביותר.  

4. האם ידעתם ש... לתמנון יש שלושה לבבות? שניים מהלבבות מזרימים דם דרך הזימים ואילו הלב השלישי אחראי על מערכת הדם של כל שאר הגוף.

5. האם ידעתם ש... בגוף האדם יש פי עשרה יותר חיידקים מאשר תאי גוף? פירוש הדבר שרוב המסה שעליה אנחנו חושבים בתור הגוף שלנו למעשה עשויה מחיידקים ידידותיים – שאחראיים על שלל תפקודים חיוניים, מהעיכול ועד וויסות מצב הרוח שלנו.

6. האם ידעתם ש... בתאילנד מסוכן מאד לפסוע מעל מטבע או שטר מקומי? על כל המטבעות והשטרות התאילנדים מופיעה תמונתו של המלך. בשל יראת הכבוד הרבה למלך, החוק מציין שכל מי שפוסע על תמונתו – גם אם היא מופיעה מעל מטבע – צפוי לעונש של מאסר ולעיתים גם למלקות.

7. האם ידעתם ש... במדינת אילינוי שבארה"ב אסור להסתובב ברחובות בלי כסף בכיס? חוק ישן במדינה קובע כי עובר אורח שאין ברשותו לפחות שטר של דולר אחד עלול להיעצר בעוון שוטטות.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

55 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

המכתב - הרב יצחק פנגר

ספר קהלת עם פירוש ’נזר החכמה’ של הרב זמיר כהן

אנשים מספרים עצמם 9 - חיים ולדר

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

משולש שחור - דגם 1012

נטלה מודרנית "ציפורים מעגל"

לכל המוצרים