חדשות בעולם

הודו: מה גרם לכלבים משוטטים להפוך ל...כחולים?

תנאי המחייה המזעזעים בהודו פגעו השבוע גם בכלבים: 11 כלבים שפרוותם הצחורה נבצעה באורח מפתיע בצבע כחול, שוטטו ברחבי מומבאיי והצליחו להפתיע את התושבים. בתום חקירת הרשויות התברר כי הצבע נובע ממפעל שהזרים שפכים לנהר, והוא נסגר לאלתר

אא

מומביי: מפעל שהזרים שפכים לנהר והביא לצביעתם של 11 כלבים משוטטים בצבע הכחול, נסגר השבוע במומביי שבהודו. הכלבים ה'כחולים' גרמו לבהלה רבה בקרב התושבים הנדהמים, שבתחילה לא הבינו מה יכול היה לגרום לשינוי בצבע פרוותם הבוהקת. "זה היה די מזעזע לראות כיצד הפרווה הלבנה של הכלבים נצבעת לגמרי בכחול", סיפר אראטי צ'אוהאן מהחברה להגנת בעלי החיים במומביי, בראיון למגזין 'הינוסטאן טיימס'.

לדבריו, לאחר שמצאו חמישה כלבים כאלה שצבועים בכחול, פנו לרשויות וביקשו את עזרתם בפתרון התעלומה. "החשד שלנו היה שמדובר במפעל הזה, שמזרים שפכים בלתי מטופלים לנהר מקומי בשם קסאדי וגורם להרבה זיהום אוויר", אמר צ'אוהאן. "ניסינו לשטוף את הצבע מאחד הכלבים, אבל הצבע לא ירד".

עוד הסביר צ'אוהאן כי הזיהום הזה משפיע לא רק על כלבים ושאר בעלי חיים, כי אם גם על בני אדם ובאם לא ייסגר המפעל לאלתר – הוא לא רוצה לחשוב איזה נזק הוא עלול להסב לתושבים המתגוררים בסמוך אליו.

על גדות הנהר מצויים אלפי מפעלים שמייצרים כימיקלים ותרופות, אך לא כולם מנצלים את הנהר לטובת הזרמת הרפש הרעיל אליו. צו סגירה מיידי הוצא כנגד המפעל, ובימים הקרובים הוא אמור להיכנס לתוקף.

תגיות:כלביםמפעלכימיקליםמענייןהודו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה