חדשות בעולם

צרפת: נופשים חרדיים נתקעו בלי בית כנסת – ראש העיר קיבל החלטה מפתיעה

עשרות נופשים שהגיעו כדי לנפוש בעיירת נופש בצרפת, גילו לתדהמתם כי נתקעו ללא בית כנסת או כל מקום מתאים לתפילה. הישועה, הגיעה ממקום לא צפוי: דווקא ראש העיר, ששמע על המצוקה, נחלץ לעזרתם - בצעד מעורר התפעלות

| י"ח אב התשע"ז |
(צילום: shutterstock)
אא

ישועה ממקום לא צפוי: נופשים חרדים שהגיעו לנפוש בעיירת נופש בצרפת, גילו כי נתקעו ללא כל מקום מתאים, בו יוכלו לקיים את מנייני התפילות או לימוד התורה, בצורה מסודרת.

הנופשים, הגיעו לעיירה בונבל סור-ארק, השוכנת למרגלות האלפים בדרום מזרח צרפת, וסמוכה לגבול עם איטליה - שם קיוו ליהנות במשך החופשה מהנופים באזור, תוך אפשרות להמשיך ללמוד ולקיים את התפילות כסדרן.

משנוכחו כי לא מצאו מקום מתאים, החלו להתפלל בחדרו של אחד מאורחי המלון, שהשתייך לקבוצת המטיילים, אולם בהמשך הרים אחד מהם טלפון לראש העיר, וסיפר לו על קבוצת היהודים הגדולה שהגיעה מישראל, וזקוקה לחדר בו יוכלו ללמוד ולהתפלל במשך שלושת שבועות.

מששמע ראש העיר על הבעיה – נענה מיד, והגיע עם מפתחות חדר המועצה – אותו הציע לחברי הקבוצה כפתרון לבעיה. הקבוצה, אכן קיבלה את הפתרון, והפכה את אולם המועצה לבית כנסת ובית מדרש זמני.

בריאיון לאתר 'כיכר השבת', תיאר אחד הנופשים כי "הקבוצה כולה התרגשה מהמעשה האצילי של אותו גוי שלא היסס לרגע ונחלץ לעזרתם".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

55 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

המכתב - הרב יצחק פנגר

ספר קהלת עם פירוש ’נזר החכמה’ של הרב זמיר כהן

אנשים מספרים עצמם 9 - חיים ולדר

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

משולש שחור - דגם 1012

נטלה מודרנית "ציפורים מעגל"

לכל המוצרים