חדשות יהדות

התגובה המפתיעה של הרב קנייבסקי לאברך שעדיין לא זכה לילדים

אברך שסר למעונו של הרב קנייבסקי שליט"א, תינה בפניו את צערו על כך שהוא מקפיד לקיים בכל מוצאי שבת את ההבדלה על יין, בהמלצתו של הרב כסגולה להיפקד – ועדיין לא נושע. את תגובתו של הרב לא יכל לשער...

בעיגול: הרב קנייבסקי שליט’’א (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)בעיגול: הרב קנייבסקי שליט’’א (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

מקרה מעניין אירע לאחרונה, עת הגיע אל מעונו של הרב קנייבסקי שליט"א אברך צעיר, שסיפר לרב בכאב כי הוא נשוי כבר שנים רבות – אך לדאבון הלב עדיין לא זכה לילדים.

עוד הוסיף האברך לתאר, כי כבר לפני זמן רב הגיע אל הרב כדי לבקש את המלצתו וברכתו בעניין, והרב אמר שכדאי שיקפיד להבדיל בעצמו בכל מוצאי שבת, וטוב שיעשה אם יבדיל דווקא על יין, ולא על מיץ ענבים. האברך תיאר כי הוא מקפיד לקיים את מצוותו של הרב - אולם לא זכה לישועה עד כה.

בתגובה, חייך אליו הרב, והשיב לו במפתיע: "הלא אתה רואה שהברכות והעצות שלי אינם עושות רושם, כנראה שאני לא הכתובת הנכונה... תחפש צדיק אחר ללכת אליו".

מופתע, השיב מיד האברך כי אין רצונו חלילה לבוא אל הרב בטענה על כך, אלא הוא בא לשאול איפה הטעות שלו.

על כך ענה לו הרב קנייבסקי, כי "כל ההשתדלות של סגולות והתחזקות בתורה ותפילה הם דבר נכון אבל לפעמים זה לא טובת האדם, וכבר כתבתי על זה בספר שלי על מסכת פאה", ובירך אותו שוב.

המקרה, אוזכר בעלון 'דברי שיח', שם הוסבר כי כוונתו של מרן הרב קנייבסקי בכך, היתה לספר 'שערי אמונה' על מסכת פאה עמוד י"ב, שם נכתב: "ראינו הרבה בני אדם שלא חיסרו שום הבדלה ואין להם בנים זכרים או שאין להם בנים כלל ... והתשובה לזה בב' אופנים, או שמעשיו מעכבין וכו' או כי יש עבירות שמעכבין בנים וכו'".

תגיות:פוריותהרב קנייבסקיאברך

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה